Zavřít reklamu

Pokud studujete vysokou školu a využíváte k poslechu hudby streamovací platformu Apple Music, tak si zrovna pro vás Apple připravil milou novinku. Vysokoškolští studenti po České republice totiž mohou nově čerpat sníženou sazbu za využívání Apple Music ve výši 69 Kč za měsíc.

Apple uvádí, že zlevněné předplatné se vztahuje na ty, kteří „studují univerzitu nebo vysokou školu, která uděluje vysokoškolský titul“, a to až po dobu 48 měsíců (4 let). Studium jako takové však nemusí být souvislé, tudíž se počítá i s tím, že student školu přeruší a pak se k ní vrátí.

K tomu, aby bylo jasně dokazatelné, že uživatel skutečně studuje, slouží studentský klub UNiDAYS (jistá alternativa k programu ISIC). UNiDAYS operuje až v 32 zemích po celém světě, nicméně Česko a Slovensko v tomto seznamu není. To však nebrání k tomu, aby výhodu na Apple Music mohl využívat český, potažmo slovenský, student.

Jak získat studentské předplatné Apple Music?

Postup pro změnu z individuálního předplatného na předplatné studentské se malinko liší v závislosti na tom, jakou platformu používáte. Pro zařízení s iOS je postup následující:

 • Otevřete aplikaci Hudba a klikněte na sekci Pro vás.
 • Klikněte na ikonu/fotku vašeho profilu a sjeďte dolů na možnost Zobrazit Apple ID.
 • Sjeďte k tlačítku Předplatná.
 • Vyberte změnu předplatného na Student (1měsíční).
 • Následně klikněte na Ověřit požadavky a potvrďte, že jste student.

Mac (PC)

 • Otevřete iTunes (a přihlašte se) a horní části vyberte sekci Účet > Zobrazit můj účet.
 • Ověřte své Apple ID a zvolte možnost Zobrazit účet.
 • V sekci Informace o účtu přejděte na Nastavení > Předplatná > Spravovat a zobrazte nabízené možnosti v Apple Music.
 • V části Možnosti vyberte Studentské (1 měsíc) Požadováno ověření a potvrďte, že jste student.

Potvrzování statusu studenta

To, jestli jste student, ověřuje organizace UNiDAYS na základě vaší akademické, případně osobní, e-mailové adresy a názvu instituce, který vyplníte v požadovaném formuláři během změny předplatného. Je však nutné dodat, že všechny české vysoké školy nemusí UNiDAYS podporovat. Pokud se vám toto stane, obraťte se na oficiální support UNiDAYS, kde vám vysvětlí následující postup.

Ověřování statusu studenta

Jakmile uplyne jeden rok od využívání studentského předplatného, budete vyzváni, abyste se verifikovali jako student (pokud studentem stále budete). K tomuto kroku vás Apple zcela přesně navede, nicméně je možné to zjistit i v Nastavení v systému iOS, konkrétně tímto způsobem:

 • Přejděte do Nastavení > (vaše jméno) > iTunes a App Store.
 • Zvolte možnost Apple ID > Zobrazit Apple ID a klikněte na Předplatná.
 • Klikněte na volbu ověření stavu studentu, čímž budete přesměrování na web UNiDAYS, kde se stav studenta potvrzuje.

Je nutné dodat, že studentské předplatné Apple Music je možné využívat pouze 48 měsíců (4 roky), což je standardní doba bakalářského studia. Poté se vám studentské přeplatné přepne zpět na individuální předplatné.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.