Zavřít reklamu
iWant

Apple nově nabízí měsíc iCloud úložiště zdarma

iWant

K mému osobnímu překvapení jsem se v uplynulých měsících setkal s mnoha lidmi, kteří datové úložiště na iCloudu nevyužívají. Jednoduše proto, že o něm neví, nebo za něj nechtějí platit (neb, dle mého názoru, nedokáží docenit to, co v praxi nabízí). Společnost Apple v základním režimu nabízí každému uživateli ‚defaultní‘ 5GB úložiště na iCloudu zdarma. Tato kapacita je však velice omezená a pokud svůj iPhone využíváte jen trochu aktivně (v případě že používáte více Apple zařízení je základní 5GB iCloud úložiště úplně k ničemu), rozhodně vám nemůže stačit. Ti, co se stále nemohou rozhodnout, jestli se jim placení iCloud úložiště vyplatí, mohou nově využít speciální promo akci od Applu.

V první řadě je třeba upozornit, že se vztahuje jen na nové účty. Tedy ty, které byly vytvořeny v posledních několika dnech/týdnech. Pokud máte své Apple ID již několik let, na promo akci nárok nemáte, i když jste si přídavné úložiště na iCloudu nikdy neplatili. A o to tedy vlastně jde? Apple nabízí ke každé ze tří možností iCloud předplatného měsíc zdarma. Stačí si vybrat velikost úložiště, které vám vyhovuje, a první měsíc používání nebudete platit nic. Apple tak doufá v to, že si uživatelé na komfort iCloud úložiště zvyknou a budou si jej předplácet dál. Pokud možnosti iCloud úložiště nevyužíváte, rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Apple svým zákazníkům nabízí tři stupně nabídky, které se liší jak kapacitou, tak cenou. První placená úroveň je za pouhé euro měsíčně (29 korun), za které dostanete 50GB místa na iCloudu. To by mělo vystačit aktivnímu Apple uživateli i s více než jedním zařízením. Záloha z iPhonu a iPadu by tuto kapacitu jen tak vyčerpat neměla. Další stupeň stojí 3 eura měsíčně (79 korun) a dostanete za něj 200GB, poslední možností je pak masivní 2TB úložiště, za které zaplatíte 10 euro měsíčně (249 korun). Poslední dvě varianty podporují i možnosti rodinného sdílení. Pokud tak máte velkou rodinu využívající větší množství Apple produktů, můžete využít iCloud jako komplexní řešení pro zálohy všech rodinných uživatelů a už nikdy nemusíte řešit to, že ‚…se něco samo smazalo a už to není možné dostat zpět‘.

Na úložiště iCloudu můžete zálohovat v podstatě vše potřebné. Od klasické zálohy iPhonů, iPadů apod., zde můžete mít uložené všechny vaše multimediální soubory, kontakty, dokumenty, údaje o aplikacích a mnoho dalších věcí. Pokud máte obavy o své soukromí, Apple byl v tomto ohledu vždy velmi důsledný a osobní informace svých uživatelů hlídá velice důkladně. Pokud tedy služeb úložiště na iCloudu nevyužíváte, zkuste to, Zjistíte, že to stojí za to.

Zdroj: Cultofmac