Zavřít reklamu

Pokud máte nejnižší tarif úložiště na iCloudu, tj. 5 GB, tak se vám jistě v nastavení často objevuje zpráva, že je úložiště iCloudu plné. Apple vás tak nabádá, abyste si tarif zvětšili a začali za něj platit. Nejlevnější placený tarif iCloudu je 50 GB, což už v dnešní době také není moc, obzvlášť pokud máte hodně fotografií, zpráv a aplikací. Možná právě přišel čas na to, abyste si udělali na iCloudu pořádek a pročistili jeho úložiště. Pokud vás nedostatek úložiště na iCloudu sužuje, přinášíme vám několik tipů, jak můžete ušetřit co možná nejvíce místa.

1. Vypněte zálohování některých aplikací na iCloud

Vzhledem k tomu, že některé aplikace ukládají svá data na iCloud, a mnohdy to je opravdu veliké množství dat, tak se vám možná bude hodit zálohování na iCloud pro určité aplikace vypnout. Postup je v tomto případě následující. Na vašem iOS zařízení se přesuňte do nativní aplikace Nastavení, kde klikněte v horní části obrazovky na vaše jméno. Jakmile tak učiníte, tak rozklikněte záložku iCloud. Po načtení se zobrazí všechny aplikace, které využívají úložiště na iCloudu. Pokud usoudíte, že data některých aplikací na iCloudu mít nepotřebujete a v případě ztráty se bez nich obejdete, tak u nich přepněte přepínač do neaktivní polohy.

2. Smažte staré zálohy vašich zařízení

Kromě fotografií zabírají nejčastěji místo na iCloudu staré zálohy. Na iCloudu mohou být uložené například zálohy ze starých zařízení, která už nevlastníte, anebo je nepoužíváte. Pokud si chcete v zálohách udělat pořádek, tak se na vašem iPhonu či iPadu přesuňte do Nastavení. Zde poté rozklikněte záložku s vaším jménem, a poté iCloud. Nyní v horní části klikněte pod grafem využití úložiště na Spravovat úložiště. V další sekci se přesuňte do záložky Zálohy. Zde se nachází veškeré zálohy vašich zařízení, které jsou uloženy na iCloudu. Pokud se zde nachází záloha starého zařízení, tak ji rozklikněte, a poté v dolní části klikněte na červený text Smazat zálohu.

3. Vyberte si, jaká data se budou zálohovat

Pokud chcete místem výrazně ušetřit, ale zároveň chcete alespoň nějaká data na iCloud zálohovat, tak si můžete u zálohy zvolit, jaké aplikace a data se při příští záloze zálohují. Abyste si nastavili, co se bude zálohovat, tak přejděte do Nastavení, kde rozklikněte nahoře vaše jméno. Poté se přesuňte do sekce iCloud, kde rozklikněte pod grafem možnost Spravovat úložiště. Po načtení rozklikněte možnost Zálohy. Zde poté otevřete zálohu s názvem vašeho zařízení a počkejte, dokud se nenačte sekce s názvem Vyberte data k zálohování. Zde si poté můžete pomocí přepínačů zvolit, jaká data se při příští záloze zálohují, a která zase nikoliv.

4. Používejte Můj fotostream

Největší místo v úložišti na iCloudu zabírají téměř u každého uživatele fotografie a videa. V tomto případě se nabízí možnost využití funkce Můj fotostream, se kterou můžete mít fotografie z posledních 30 dnů (maximálně 1000 kusů) sdíleny na všech vašich zařízeních, a to bez nutnosti aktivace funkce Fotky na iCloudu. Pokud tedy nepotřebujete, aby byly na iCloudu nahrány všechny vaše fotografie, tak stačí funkci Fotky na iCloudu deaktivovat a místo ní aktivovat Můj fotostream. Obě tyto funkce naleznete v Nastavení v sekce Fotky, kde je stačí podle přepínačů aktivovat či deaktivovat.

Bonus: pořízení vyššího tarifu

Pokud jste provedli všechny výše uvedené kroky a úložiště vám pořád nestačí, tak je možná čas na upgrade. Za příznivé ceny si totiž můžete zakoupit větší úložiště na iCloudu. Každý účet Apple ID má k dispozici zdarma 5 GB úložiště na iCloudu. Za 25 korun měsíčně poté můžete přejít na vyšší tarif, ve kterém získáte 50 GB úložiště. Poté se nabízí možnost 200 GB za 79 korun měsíčně, anebo 2 TB za 249 korun měsíčně. Poslední dva zmíněné tarify můžete navíc sdílet se členy rodiny, tudíž se můžete o placení podělit. Pokud chcete na vašem iOS zařízení změnit tarif úložiště, tak se přesuňte do Nastavení a v horní části obrazovky klikněte na vaše jméno. Poté vyberte možnost iCloud a na další obrazovce rozklikněte Spravovat úložiště. Zde poté klikněte na možnost Změnit tarif úložiště a z nabízených možností si vyberte ten, který vám vyhovuje.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více