Zavřít reklamu

Apple je samozřejmě především hardwarová společnost, pro své produkty má ale i vlastní operační systémy a samozřejmě také aplikace, které je rozšiřují o další funkce. Aktuálně Apple na iPady vydává dospělé macOS aplikace Final Cut Pro a Logic Pro. Které další aplikace by po nich ale mohly následovat? 

První se soustředí na video, druhá pak na zvuky. Bezplatnou alternativou pro první je především iMovie, pro druhou naopak GarageBand. Jak na iOS/iPadOS tak macOS můžete používat i známý kancelářský balík v podobě titulů Pages, Numbers, Keynote, pro které Apple nemá profesionální alternativy. Je zde ale přece jen něco, co by mohli majitelé iPadů ocenit. Na macOS je totiž dostupné ještě trio placených aplikací, které jsou ale poměrně specificky zaměřeny.

Motion – 1 290 Kč

Aplikace je výkonným nástrojem pro pohyblivou grafiku, který je určený zejména pro střihače videa. Umožňuje totiž snadno vytvářet filmové 2D a 3D titulky, plynulé přechody a realistické efekty v reálném čase. Vše zde přitom můžete navrhovat pomocí snadno použitelných šablon nebo okamžitě převést jakýkoli existující 2D titulek do 3D. Nechybí ani více jak stovka intuitivních nástrojů pro animaci textu, a samozřejmě i více než 90 různých textur, od kovových, přes dřevěné po kamenné atd. Vše, co si zde pak uložíte, můžete také přímo importovat do aplikace Final Cut Pro.

Compressor – 1 290 Kč

Tento Kompresor se úzce integruje s aplikacemi Final Cut Pro a Motion, přičemž přidává výkon a flexibilitu převodům videa. Rychle v něm přizpůsobíte nastavení výstupu, vylepšíte obsažené snímky a rovnou publikujete výsledek v iTunes Store. Apple přímo v popisu aplikace uvádí, že se jedná o ideální optimalizaci s čipy M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra, takže pro použití v iPadech se jedná o možná až o příliš náročný titul. Na druhou stranu není vyloučeno, že se v iPadu Pro i nějakého pokročilejšího typu čipu nakonec nedočkáme. Ten by tak příchodu tomuto softwaru tím pádem otevřel dveře.

MainStage – 799 Kč

Tento titul vám umožní vzít Mac na pódium, a to doslova. Má rozhraní optimalizované pro živé vystupování a podporuje flexibilní hardwarové ovládání, přičemž nabízí masivní sbírku pluginů a zvuků, které jsou plně kompatibilní s aplikací Logic Pro. I zde se tak jedná o podpůrnou aplikaci pro stěžejní titul Applu. Tento přidává i živou hru na více jak 100 nástrojů, kombinování předvoleb nástrojů a mnoho dalšího jako více než 5 900 zvukových předvoleb, 1 200 nasamplovaných nástrojů a 14 750 smyček z pestrého žánrového spektra.

.