Zavřít reklamu

Do záře reflektorů se více než rok po vydání vrací originální RPG Disco Elysium. Do toho nyní vývojáři ze studia ZA/UM uvolnili velký update nazvaný Final Cut, jež by už podle svého jména měl upravit hru do takového stavu, ve kterém s ní budou tvůrci naprosto spokojení. Disco Elysium – Final Cut stále vypráví příběh o policistovi, který ztratil paměť. Nyní se musí poprat nejen se svou nově nabytou amnézií, ale i případem vraždy, do kterého se postupně zaplétají nadnárodní organizace a politické subjekty fiktivního světa Revachol.

Množství zcela nového obsahu sice není nijak závratné, hru ale na novou úroveň povyšuje zejména namluvení všech dialogů ve hře. Výborný dabing byl už jednou z výsad původní verze. Disco Elysium si v roce 2019 zvládlo vybudovat pověst extrémně ukecané hry, kompletní namluvení je tak úspěch, před kterým nezbývá nic jiného než smeknout klobouk. Kromě nadabování dalších tisíců řádek dialogu se ve hře vyskytuje i nová oblast s několika misemi. Vývojáři společně s Final Cutem dodávají i množství nových módních doplňků. Ty ve hře nejsou jen pouhými kosmetickými úpravami, některé dokážou zcela zásadně změnit schopnosti vaší postavy. To se v mnoha situacích ukazuje jako zásadní vzhledem k tomu, že pouhá výměna kloubouka vám může pomoci při řešení úkolu.

Hra prošla i řadou technických změn. Vývojáři vylepšili animace, přidali novou hudbu a cutscény. Disco Elysium si teď navíc lépe rozumí s ovladači. Díky expanzi na herní konzole si tak i vy můžete užívat objevování sebe sama bez klávesnici a myši. Pokud už základní verzi hry vlastníte, Final Cut je zcela zdarma, a pokud jste Disco Elysium nikdy nehráli, je teď nejlepší čas to konečně napravit.

Hru Disco Elysium – Final Cut můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více