Zavřít reklamu

Alan Dye, Jony Ive a Richard Howarth

Role Jonyho Ivea v Applu se po letech strávených na pozici senior viceprezidenta designu mění. Nově bude Ive působit jako designový ředitel (v originále chief design officer) a pod jeho dohledem budou veškeré designové snahy Applu. Spolu se změnou Iveovy pozice Apple představil dva nové viceprezidenty, kteří se ujmou svých rolí 1. června.

Manažerské otěže softwarových a hardwarových divizí převezmou od Jonyho Ivea Alan Dye a Richard Howarth. Alan Dye se stane viceprezidentem designu uživatelského rozhraní, které zahrnuje počítače i mobilní zařízení. Za svých devět let v Applu byl Dye u zrodu iOS 7, který přinesl do iPhonů a iPadů významnou proměnu, i operačního systému hodinek Watch.

Richard Howarth se posouvá na pozici viceprezidenta průmyslového designu se soustředěním na designovou podobu hardwaru. Také on v Applu působí dlouhé roky, přesněji přes 20 let. Stál u zrodu iPhonu, byl u všech jeho prvních prototypů až po finální produkt, a důležitá byla jeho role i při vývoji dalších jablečných zařízení.

Jony Ive nicméně nadále zůstane ve vedení hardwarových i softwarových týmů společnosti, které se zabývají designem, dva noví zmínění viceprezidenti mu ale odlehčí od každodenní manažerské práce, což Iveovi uvolní ruce. Dvorní designér Applu hodlá více cestovat a zaměří se také na Apple Story a nový kampus. Na něm budou mít Iveův rukopis třeba i stoly a židle v kavárně.

Novou pozici Jonyho Ivea oznámil ve svém interview se samotným Ivem a výkonným ředitelem Applu Timem Cookem britský novinář a komik Stephen Fry. Tim Cook následně o změně v nejužším vedení informoval zaměstnance společnosti, jak zjistil server 9to5Mac.

„Jako designový ředitel zůstane Jony zodpovědný za veškerý náš design a bude se zcela soustředit na současné designové projekty, nové nápady a budoucí iniciativy,“ ujistil v dopise Tim Cook. Design je podle něj jeden z nejdůležitějších způsobů, jak Apple komunikuje se svými zákazníky, a „naše renomé pro design světové úrovně nás odlišuje od jakékoliv jiné firmy na světě“.

Zdroj: The Telegraph, 9to5Mac

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Pachatel iOS7 bude škodit ještě víc? Potěš koště. Doba, kdy uživatel rozeznal aktivní prvek od prostého textu, je tedy nenávratně v tahu.

    Holt jak nam Jony brzy vysvetli, jedna se o klasicke prvky britskeho designu a uzivatele to budou milovat. Kdyz mu proslo to tamagochi s reminkem, tak mu projde vsechno.

    Myslím, že Iveovi trochu křivdíte…zapomínáte, že pro vás, technologicky pologramotné důchodce, je v systému funkce vizuálního zvýraznění aktivních prvků.

    By mně zajímalo, jaké jsou ty další důležité způsoby komunikace. Design, …., …., …., cena. Kvalita, stabilita, efektivita, kontinuita, a další běžné věci to as nebudou. Čím dál více zjišťuju, že je úplně jedno, jakou si napálí cenu, nikdy to nebude, alespoň pro mně, dost dobré. Hezké, to asi ano.

celý text

Čtěte více.