iWant

Jony Ive se opět vrátil na pozici vedoucího designu ve společnosti Apple

iWant

Designér Jony Ive působil jako vedoucí všeho, co se v Applu týkalo designu, do 1. července 2015. V té době tuto pozici opustil a začal se více zaměřovat na v tu dobu probíhající výstavbu Apple Parku. Do architektonické podoby projektu do takové míry nezasahoval, za úkol však dostal kompletní podobu interiérů a obytných prostor. Tímto se zabýval poslední dva roky a vzhledem k tomu, v jakém stavu se Apple Park v současné době nachází, již není na této pozici potřeba. Proto se tedy vrací tam, kde dřív aktivně (a velmi úspěšně působil). Do čela designového oddělení.

Apple aktualizoval svou stránku, na které představuje vedoucí management společnosti. Jony Ive zde opět figuruje jako hlava designu, které se zodpovídají všechny podřízené sekce, ať už jde o materiálový design, softwarový design apod. Když z této pozice v roce 2015 odcházel, vybral si dva nástupce, kteří ho měli permanentně zastoupit. Jednalo se o lidi, které měl Ive několik let pod sebou a „vytvaroval“ si je tak k obrazu svému. V tu dobu se dokonce spekulovalo o tom, že tento přesun Jonyho Ivea je jakousi předzvěstí jeho postupného odchodu z Applu. Dnes je však vše jinak. Alan Dya (bývalý viceprezident pro design uživatelského rozhraní) a Richard Howarth (viceprezident pro industriální design) jsou pryč a místo nich je jen Jony Ive.

Zahraničním redakcím se podařilo získat oficiální stanovisko Applu, které tuto změnu v podstatě potvrzuje. Ive je zpátky na své původní pozici a výše zmíněná dvojce se mu nyní zodpovídá (společně s ostatními vedoucími pracovníky designových oddělení v Applu). Jony Ive je pro Apple kriticky důležitou osobou. Nejen že určuje podobu produktů a softwaru v posledních několika letech, u svého jména má připsaných také minimálně pět tisíc patentů. Jeho potenciální odchod, o kterém se před lety vášnivě spekulovalo, tak pravděpodobně nehrozí.

Zdroj: 9to5mac