Zavřít reklamu

Podobně jako v téměř pěti uplynulých letech přispěl i letos šéfdesignér Applu Jony Ive do nové aukce síně Sotheby’s novým kouskem. Navzdory tomu, že výtěžek z prodeje má přispět fondu nadace (RED) na podporu boje s HIV a AIDS v Africe, se rozhodně nejedná o produkt v charakteristické červené barvě.

Výsledkem společné práce Jonyho Ive a spřáteleného designéra Marca Newsona je totiž diamantový prsten. Luxusní šperk půjde do aukce pátého prosince a jeho odhadovaná cena se pohybuje mezi 150 a 250 tisíci dolary. Při výrobě prstenu se klade větší důraz spíše na eliminaci materiálu, než na jeho přidávání. Jednolitý desing připomíná unibody styl některých jablečných notebooků, vyrobených z jediného kusu materiálu.

diamond-2-600x300@2x

Vytvořit diamant ve tvaru dokonalého prstenu není pochopitelně nic jednoduchého. Diamantový blok musí být dlouze, složitě a precizně upravován, jeho vnitřní část je vytvarována za použití vodního a laserového paprsku. Šperk, který nakonec půjde aukce, vyrobí společnost Diamond Foundry, a jeho velikost bude dodatečně přizpůsobena parametrům konečného kupce.

Není to poprvé, co designérské duo Ive & Newson poskytuje aukční síni Sotheby’s svá díla – v minulosti se jednalo například o hliníkový pracovní stůl, úchvatný fotoaparát značky Leica v retro stylu nebo jedinečný Mac Pro v červené barvě, který se prodal za bezmála milion dolarů. V roce 2016 zase Ive s Newsonem vytvořili vánoční instalaci v ikonickém pětihvězdičkovém hotelu Claridges v londýnském Mayfair.

.