Zavřít reklamu

Nativní Kalendář na Macu jistě využívá řada z vás. Nabízí spoustu užitečných funkcí, snadno se ovládá, a vyznačuje se přehledným, jednoduchým uživatelským rozhraním. Pokud byste chtěli nativní Kalendář na vašem Macu využívat ještě efektivněji, můžete se nechat inspirovat naší dnešní pěticí tipů a triků.

Přidání nových kalendářů

Do nativního Kalendáře na vašem Macu můžete připojit i další z vašich kalendářů – například Google Kalendář. Připojení nového kalendáře není nic těžkého, stačí při spuštěném Kalendáři kliknout na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Kalendář -> Účty, vybrat účet a dále se řídit pokyny na monitoru. Kromě Google Kalendáře nabízí Kalendář na Macu podporu Exchange, Yahoo a dalších účtů.

Synchronizace

Ve výchozím nastavení ale dochází k synchronizaci kalendářů každých 15 minut, což každému nemusí vyhovovat. Pokud chcete, aby se události v propojených kalendářích aktualizovaly častěji, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Kalendář -> Předvolby. V horní části okna předvoleb klikněte na kartu Účty, u vybraného účtu rozklikněte rozbalovací menu u položky Aktualizovat kalendář a vyberte požadovaný interval.

Delegace

Nativní Kalendář od Applu umožňuje mimo jiné také spolupodílení na vybraném kalendáři. Můžete tak vytvořit společný kalendář pro další členy rodiny, kolegy nebo třeba přátele. Pro přidání dalšího správce vybraného kalendáře klikněte na nástrojové liště na Kalendář -> Předvolby. V horní části okna předvoleb klikněte na kartu Účty a poté vyberte požadovaný kalendář. Klikněte na Delegace, poté vpravo dole klikněte na Upravit, a nakonec po kliknutí na tlačítko „+“ můžete přidávat další uživatele. Funkci Delegace podporují jen některé kalendáře.

Sdílení

Své kalendáře můžete také sdílet ke čtení, takže příjemce bude mít přehled o tom, kdy vás čeká jaká událost. Pro sdílení vybraného kalendáře nejprve spusťte nativní Kalendář a poté v panelu na levé straně okna aplikace vyberte kalendář, který chcete sdílet. Klikněte na název kalendáře pravým tlačítkem myši, zvolte Sdílet kalendář a poté nastavte veškeré podrobnosti sdílení.

Přístup odkudkoliv

Nativní Kalendář nabízí automatickou synchronizaci napříč vašimi zařízeními, takže do něj můžete nahlížet nejen z Macu, ale třeba také z iPadu nebo iPhonu. Co ale dělat, když se potřebujete podívat do kalendáře, ale zrovna nemáte po ruce žádné z vašich Apple zařízení? Pokud máte přístup k jakémukoliv webovému prohlížeči, stačí do něj zadat adresu icloud.com. Po přihlášení k vašemu iCloudovému účtu zde můžete pohodlně používat online verzi nativního Kalendáře.

.