Zavřít reklamu

Od začátku dalšího ročníku Worldwide Developers Conference (WWDC) nás dělí jen několik málo hodin a jak je u Applu již zvykem, i letošní úvodní keynote bude vysílat živě přímo z místa dění. Pojďme si proto shrnout, kdy, kde a jak stream z události sledovat.

Paralelně se zmíněným streamem od Applu nabídneme na Jablíčkáři živý přepis události v češtině, jehož prostřednictvím pokryjeme veškeré dění na pódiu. Přepis bude dostupný přímo na této stránce a ještě před začátkem události v něm nabídneme několik zajímavých informací. Ještě během keynote i po jejím skončení se můžete těšit také na reportáže o nových systémech, službách a popřípadě i produktech, které Apple představí.

Kdy sledovat

Konference se letos opět koná v Kalifornii, ve městě San Jose, konkrétně pak v McEneryho kongresovém centru. Pro Apple a vývojáře tak konference odstartuje tradičně v 10:00, u nás nicméně začíná v 19:00. K ukončení by mělo dojít okolo 21 hodiny – konference Applu obvykle trvají necelé dvě hodiny.

Kde sledovat

Stejně jako v případě každé jiné keynote za poslední roky, i tu dnešní bude možné sledovat přímo na stránkách Applu, a to konkrétně na tomto odkazu. Momentálně je stránka prozatím statická, stream začne pár minut před udávaným zahájením, přibližně ve 18:50.

Jak sledovat

Výše uvedený odkaz můžete využít pro sledování skrze iPhone, iPad nebo iPod touch v Safari na iOS 9 nebo novějším, dále v Safari na s macOS Sierra (10.11) nebo novějším, případně PC s Windows 10, kde je stream funkční v prohlížeči Microsoft Edge.

Keynote je nicméně možné (a nejpohodlnější) sledovat na Apple TV, které mohou využít majitelé druhé a třetí generace se systémem 6.2 nebo novějším, a také vlastnící Apple TV 4 a 4K. Stream je dostupný v aplikaci Apple Events, která je k dispozici v App Store.

jak sledovat WWDC 2019
.