Zavřít reklamu
iWant

Kdy se dočkáme představení nových iPhonů?

iWant

Letošní jablečná Keynote, od níž očekáváme především představení nových iOS zařízení, se blíží. Na to, aby společnost Apple oficiálně oznámila datum jejího konání, je zatím ještě brzy, to však nebrání nejrůznějším odhadům a spekulacím, ale také propočtům na základě indicií, které poskytuje samotná společnost Apple. Jaké je nejpravděpodobnější datum konference?

Jablečná keynote, zaměřená na hardware, je považování za největší konferenci Apple letošního roku. Nejen odborníci, ale i zájemci z řad veřejnosti nebo zákazníci, kteří plánují pořízení nového jablečného zařízení, již netrpělivě vyhlížejí datum konání. To zatím nebylo oficiálně sděleno, server CNET se ho ale pokusil předpovědět na základě četných indicií. Web uvádí, že pravděpodobné datum konání bude v průběhu druhého zářijového týdne.

Podle nejnovějších odhadů by Apple měl letos v září odhalit trojici nových iPhonů. Nejlevnější model by měl mít LCD displej o úhlopříčce 6,1 palce, obklopený tenkými rámečky. Další model by měl představovat aktualizovanou verzi iPhonu X, třetí model by se měl pochlubit 6,5-palcovým OLED displejem. Třetí jmenovaný telefon je již nyní označován jako „iPhone X Plus“.

Redaktoři serveru CNET věnovali pozornost tomu, v jaké dny Apple své nové iPhony představil v uplynulých šesti letech. V rámci tohoto průzkumu zjistili, že Apple obvykle své „hardwarové“ konference pořádá v úterý a ve středu. Keynotes se málokdy odehrávají později, než v druhém zářijovém týdnu. Po zhodnocení těchto faktů došlo v CNET k závěru, že v úvahu připadají následující data: 4. září, 5. září, 11. září a 12. září. Za nejpravděpodobnější považují redaktoři 12. září – 11. září v Americe z pochopitelných důvodů nepřipadá příliš v úvahu. 12. září byl loni světu představen iPhone X a v roce 2012 iPhone 5. Dnem, kdy se první nové iPhony dostanou na pulty prodejen, by podle CNET mohlo být 21. září.

Jedná se pochopitelně pouze o předběžné výpočty na základě dřívějších keynotes – vše záleží na firmě Apple a nakonec mohou věci dopadnout úplně jinak. Nechme se překvapit.