Zavřít reklamu

Září pomalu klepe na dveře, a svět Applu proto čeká hned několik důležitých událostí. V nadcházejících týdnech by totiž mělo dojít k odhalení dlouho očekávaného iPhonu 13 (Pro), Apple Watch Series 7, sluchátek AirPods 3 a 14″ a 16″ MacBooku Pro. Právě o tomto jablečném laptopu s novějším designem se hovoří již několik měsíců a prakticky všichni na něj mají vysoká očekávání. Doposud ale není jasné, kdy přesně dojde k jeho představení. Aktuální informace každopádně nyní poskytl nejrespektovanější analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého se dočkáme již velice brzy.

Očekávané novinky MacBooku Pro

Očekávaný jablečný laptop by měl nabídnout řadu skvělých změn, které rozhodně potěší širokou masu jablíčkářů. V čele samozřejmě stojí novější, hranatější design spolu s mini-LED obrazovkou, na kterou Apple poprvé vsadil u iPadu Pro 12,9″ (2021). Tady to každopádně ještě zdaleka nekončí. Zároveň totiž dojde k odstranění dotykového Touch Baru, jenž se nahradí klasickými funkčními klávesami. O slovo se navíc znovu přihlásí hned několik portů, přičemž jednat by se mělo o HDMI, čtečku SD karet a MagSafe konektor pro napájení laptopu.

Klíčový však bude výkon. Samozřejmě zařízení nabídne čip ze série Apple Silicon. Z té aktuálně známe jen M1, který se nachází v takzvaných vstupních modelech – tedy Macích určených pro běžnou a nenáročnou činnost. MacBook Pro, především tedy jeho 16″ verze, už ale vyžaduje podstatně více výkonu. Na tento model se totiž spoléhají profesionálové po celém světě, kteří zařízení využívají pro náročné programování, grafiku, střih videí a další. Z tohoto důvodu současný laptop s procesorem Intel nabízí i dedikovanou grafickou kartu. Zdali chce gigant z Cupertina s chystaným „Pročkem“ uspět, bude muset převýšit tuto hranici. V tom mu údajně pomůže připravovaný čip M1X s 10jádrovým CPU (z toho 8 jader bude výkonných a 2 úsporná), 16/32jádrovým GPU a až 64 GB operační paměti. Některé zdroje každopádně tvrdí, že maximálně bude MacBook Pro možné nakonfigurovat s 32 GB operační paměti.

Datum představení

Přední analytik Ming-Chi Kuo aktuálně obeznámil investory se svými postřehy. Podle jeho informací by k odhalení nové generace MacBooku Pro mělo dojít ještě v třetím kvartálu roku 2021. Třetí kvartál však končí měsícem září, z čehož jednoduše vyplývá, že k představení dojde přesně v tomto měsíci. Přesto se ale mezi jablíčkáři šíří obavy. V září má totiž dojít k tradičnímu odhalení iPhonu 13 (Pro) a Apple Watch Series 7, případně jsou ve hře i sluchátka AirPods 3. Není tedy jasné, zdali bude tento laptop odhalen ve stejný den. Z tohoto důvodu se jako pravděpodobnější datum jevil až říjen.

Render MacBook Pro 16 Antonio De Rosa

Slova Kua ale přesto mají silnou váhu. Dlouhodobě se totiž jedná o jednoho z nejpřesnějších analytiků/leakerů, který je respektován prakticky celou komunitou jablíčkářů. Podle portálu AppleTrack, jenž analyzuje přenost úniků a predikcí samotných leakerů, se trefil v 76,6 % případů.

.