Zavřít reklamu

Apple oznámil finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí letošního roku, které bylo opět rekordní. Výnosy kalifornské firmy meziročně vzrostly o téměř 8 miliard dolarů.

Za poslední tři měsíce Apple oznámil výnosy ve výši 53,3 miliardy dolarů s čistým ziskem 11,5 miliardy dolarů. Ve stejném období v loňském roce společnost zaznamenala výnosy 45,4 miliardy a zisk 8,72 miliardy dolarů.

Ve třetím fiskálním čtvrtletí se Applu podařilo prodat 41,3 milionu iPhonů, 11,55 milionů iPadů a 3,7 milionů Maců. Při meziročním porovnání tak Apple zaznamenal jen mírný nárůst prodejů iPhonů a iPadů, odbyt Maců dokonce poklesl. Za stejné období v loňském roce totiž společnost prodala 41 milionu iPhonů, 11,4 milionů iPadů a 4,29 milionů Maců.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit nejlepší třetí fiskální čtvrtletí všech dob, a že Apple je už čtvrté čtvrtletí po sobě schopný generovat růst tržeb v dvojciferném čísle. O skvělé výsledky Q3 2018 se postaraly silné prodeje iPhonů, wearables a růst sužeb. Jsme také velmi nadšeni z našich produktů a služeb, které aktuálně připravujeme.“ uvedl k nejnovějším finančním výsledkům CEO Applu Tim Cook.

Finanční ředitel Applu Luca Maestri prozradil, že vedle velmi vysokého provozního cash flow ve výši 14,5 miliard dolarů firma vrátila přes 25 miliard dolarů investorům v rámci návratového programu, včetně 20 miliard dolarů ve formě akcií.

.