Zavřít reklamu
iWant

Kolik je v Česku virtuálních operátorů a jak si z jejich bohaté nabídky vybrat?

iWant

Tisková zpráva: Máte pocit, že z nabídky mobilních operátorů si nemůžete vybrat? Jejich neomezené tarify vám prostě nesedí? Pak se poohlédněte po tarifu od virtuálních operátorů. Ti v Česku rozhodně nejsou jen tři. Víte, kolik virtuálních poskytovatelů mobilních služeb u nás působí a proč jsou jejich tarify tak lákavé?

Rok 2013 byl pro mobilní trh zlomový. K O2, T-Mobile a Vodafone přibyla nová svěží konkurence v podobě virtuálních operátorů. Ti jsou sice oproti gigantickým poskytovatelům „menšího vzrůstu,“ avšak velmi rychlo ukázali, že i této velké trojce mohou bezesporu konkurovat.

Co se nabídky neomezených tarifů a předplacených karet týká, pak se virtuální operátoři v ČR vyrovnají těm mobilním. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma typy poskytovateli je, že O2, T-Mobile a Vodafone disponují:

  • vlastní mobilní sítí, tedy vysílači a frekvenčními pásmy,
  • licencí od telekomunikačního úřadu, která je potřebná pro provozování mobilní sítě.

Mobilní trh i nadále patří velké trojce mobilních operátorů

Celkem v Česku působí zhruba 80 virtuálních operátorů, i díky tomu se snížily ceny za volání, data, neomezené tarify a předplacené karty. Ne všichni virtuální operátoři ale nabízí mobilní tarify pro koncové zákazníky.

I přestože se může zdát 80 virtuálních operátorů jako nepoměr k 3 mobilním operátorům, rozhodně nelze říci, že by virtuální poskytovatelé ovládli trh. Ten stále z více jak 90 % patří velké trojce.

Mezi největší virtuální operátory patří Bleskmobil, Tesco Mobile, Sazka mobil, Mobil.cz, ČEZ mobil a Kaktus. Do povědomí veřejnosti se dostal také Klokanmobil, LAMA mobil, COOP Mobil nebo Žlutá simka.

Jak si vybrat vhodného virtuálního operátora z desítek nabídek?

Nový svěží vítr přivál sice výhodnější nabídky, nižší ceny a lákavé akce, avšak zároveň také s sebou přinesl potřebu více se rozhodovat. Už nestačí projít jen nabídku O2, T-Mobile a Vodafone, zapotřebí je porovnat služby všech dostupných poskytovatelů.

Pokud se rozhodnete pro informace o všech tarifech a neomezených kartách zajít osobně na pobočku, pak vás možná nemile překvapí, že někteří virtuální operátoři kamennými pobočkami ani nedisponují. Avšak chodit od čerta k ďáblu a obcházet ty, kteří mají svá zázemí, vám výběr rozhodně neusnadní. Raději si porovnejte aktuální nabídky pomocí online srovnávače.

Stačí jen zadat, kolik měsíčně provoláte, zašlete SMS a zda chcete mít neomezená data. Na základě vašich požadavků, získáte dokonalý přehled o vhodných tarifech, předplacenkách a datových balíčcích, které budou vyhovovat přesně vašim potřebám. Ušetříte tak čas i peníze.