Zavřít reklamu

Téměř nikdo už se neobejde bez mobilního telefonu. A co víc – většina z nás si svůj život už nedokáže představit bez mobilních dat. Volání, SMS a data se staly nedílnou součástí naší existence. Ale ne vždy je to levná záležitost. Jak tedy najít nejlevnější mobilní tarif?

Nejlevnější mobilní tarif

Mohlo by se zdát, že nejlepším řešením je zařídit si ten nejlevnější možný mobilní tarif a pak už si jen spokojeně žít, volat, psát SMS a užívat si všech výhod internetu. Jenže brzy můžete zjistit, že právě nejlevnější mobilní tarif pro vás nemusí být ten pravý.

Pokud jste skromní, moc nevoláte a internet používáte nanejvýš na e-maily a přečtení zpravodajství, tak si možná vystačíte. Ale většina uživatelů potřebuje dat víc. To nejlevnější jim tedy zdaleka nepostačuje.

Nejlepší mobilní tarif

Hledejte nejlepší tarif

Přemýšlíte, jak najít ten nejlepší mobilní tarif, který bude přesně vyhovovat vašim představám a zároveň vás nebude každý měsíc stát majlant? Inu, není to snadné. Na českém trhu působí několik mobilních operátorů a navíc je tu celá řada takzvaných virtuálních operátorů. Každý z nich nabízí jiné tarify za jiné ceny a za jiných podmínek.

Při pátrání po ideálním mobilním tarifu tak musíte pročíst neskutečné množství nabídek, což zabere hodně času. Pokud si nejste jisti, jak najít ten nejlepší mobilní tarif a bojíte se, že šlápnete vedle, je dobrým řešením oslovit specialisty z Ušetřeno.cz, kteří vám ochotně poradí. Nebo můžete rovnou vyzkoušet online kalkulačku mobilních tarifů, která vám dostupné nabídky srovná.

Tarify pro důchodce i studenty

Dalším parametrem, který určuje obsah i cenu mobilních tarifů, je status klienta. Existují studentské mobilní tarify, které mohou být v mnoha ohledech výhodnější, nebo třeba mobilní tarify pro seniory. Případně můžete vyzkoušet rodinný tarif nebo například tarif pro děti.

Pak je třeba zvážit, o kterou výhodu v rámci tarifu stojíte nejvíc. Hodně voláte? V tom případě se vám vyplatí neomezený mobilní tarif. Používáte zejména internet? Potom vsaďte na datový tarif.

Přijde vám, že jen platíte, a přitom žádnou z paušálních služeb nevyužíváte naplno? V takové chvíli zvažte, jestli by pro vás nebylo výhodnější zrušení mobilního tarifu a přechod na předplacenou kartu – ta se může v mnoha případech skutečně vyplatit.

.