Zavřít reklamu

Alza dnes začala podporovat Apple Pay. Největší tuzemský e-shop přidal novou platební metodu do své aplikace pro iOS a českým Apple uživatelům tak nabízí jednoduché, bezpečné a rychlé platby jedním kliknutím. V následujících týdnech pak chce Alza jablečnou službu nabídnout i přímo na svých stránkách.

Už při vstupu Apple Pay do Česka před dvěma týdny se Alza nechala slyšet, že má ambice stát se jedním z prvních českých prodejců, kteří službu nabídnou. Tak se také stalo a jistou roli hrál jednoznačně i fakt, že se společnost na příchod nové platební metody připravovala od konce roku 2018.

„Dění na poli finančních i jiných služeb intenzivně sledujeme a pokud se objeví zajímavá novinka, chceme ji zákazníkům nabídnout mezi prvními. Apple Pay ve světě usnadňuje nakupování statisícům lidí, tak proč tento komfort nedopřát také lidem v Česku,“ uvedl finanční ředitel Alza.cz Jiří Ponrt. Platby kartou navíc podle něj získávají na oblibě, v závěru loňského roku už tvořily více než polovinu všech transakcí v Alze. „Mezi našimi zákazníky je celá řada uživatelů značky Apple, dá se tedy očekávat, že si tato metoda brzy získá své příznivce.“

Platbu prostřednictvím Apple Pay je možné si v aplikaci Alza.cz zvolit přímo v košíku. Díky uložené platební kartě ve Wallet na iPhonu a iPadu zákazník objednávku uhradí doslova na jeden klik a transakci pouze autorizuje přes Touch ID, Face ID nebo přístupový kód. Hlavní výhodou služby je tak především rychlost a bezpečnost.

Prozatím Alza implementovala Apple Pay pouze do své aplikace. Zaplatit nákup přímo na e-shopu skrze MacBook by mělo být možné do několika týdnů, přičemž v současné době probíhá testování metody.

[appbox appstore id582287621]

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.