Zavřít reklamu

Dříve to byla čeština pro Siri, dnes je to hlavně Apple Pay. Je už téměř tradicí, že čeští majitelé iPhonů čekají na podporu hlavních funkcí od Applu většinou řadu let. Jablečná platební služba, která umožňuje u obchodníků bezkontaktně platit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch, rozhodně není výjimkou. Zdá se však, že se konečně blýská na lepší časy. České banky totiž potvrzují příchod Apple Pay na tuzemský trh. Konkrétně je spuštění naplánované na první čtvrtletí příštího roku.

Ještě před nedávnem se proslýchalo, že Apple Pay vstoupí na český trh v listopadu nebo začátkem prosince tohoto roku. Spekulace vyvolal především článek Hospodářských novin, ve kterém byl citován vysoce postavený zdroj z bankovního prostředí. Podle všeho byl Apple ale nakonec nucen spuštění odložit na začátek příštího roku. Údajně tak chce dát přednost Neměcku, kde se spuštění služby očekává už v listopadu.

Přitom banky mají podle vlastních slov vše nachystané a čekají jen na pokyn kalifornského giganta. Důkazem je například povolený proces pro přidání debetní karty od Komerční banky a Visy do aplikace Wallet při přepnutí regionu na Spojeného království. Samotná banka pak na Twitteru potvrdila, že chyba vznikla při přípravách na spuštění služby.

Čeští uživatelé se tak Apple Pay dočkají do několika měsíců. Budeme tak jednou z prvních zemí, kam platební služba v novém roce zavítá. Konkrétně by spuštění mělo proběhnout v prvním čtvrtletí, což ostatně potvrdila i ČSOB v odpovědích na dotazy svých klientů. Zdroj magazínu CzechCrunch pak byl ještě přesnější a tvrdí, že platit iPhonem a Apple Watch budeme moci už koncem ledna, respektive začátkem února.

Zpočátku by mělo Apple Pay podporovat hned několik bankovních institucí. Kromě zmíněné Komerční banky a ČSOB by u startu neměla chybět ani Česká spořitelna, AirBank nebo třeba Moneta, která nám také před pár měsíci naznačila vstup služby na náš trh. Očekává se i podpora ze strany e-shopů, které by tak výrazně zjednodušili proces placení, jelikož bude stačit jedno kliknutí na příslušné tlačítko, ověření například skrze Touch ID na MacBooku Pro a zákazník bude mít okamžitě zaplaceno.

V redakci jsme Apple Pay vyzkoušeli už v červenci. Konkrétně jsme otestovali placení pomocí iPhonu X a prostřednictvím Apple Watch. Jestliže vás tedy zajímá, jak služba funguje v praxi, pak nevynechte náš náš článek Vyzkoušeli jsme Apple Pay.

Apple Pay FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zase článek o hovně a hlavně autor nechápe, že termín spuštění služby Apple Pay u ČSOB nemusí být ten stejný termín jako spuštění Apple Pay v Česku, každá banka si může vybrat kdy tu službu spustí pro své zákazníky, jakmile Apple spustí Apple Pay pro Česko, tak nemusí byla všechny banky na 100% připravené a tím pádem uněkterých bank to bude fungovat a u jiných zase ne.

    To autor moc dobře chápe. A taktéž autor ví, že ČSOB chce být mezi prvními bankami, které budou Apple Pay podporovat, což mnohé říká. Každopádně článek není postavený na tweetu od ČSOB, což jste jistě pochopil, pokud jste jej četl celý.

celý text

Čtěte více.