Zavřít reklamu

Apple nám ještě před iPhony 15 ukázal nové generace svých Apple Watch. Jde o Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. Tak nějak jsme si za ty poslední roky zvykli, že těch novinek není v řadě Series zrovna příliš, což se vlastně potvrdilo i letos. I tak je zde několik důvodů, proč může novinka skutečně zaujmout. 

Líbí se vám nové Apple Watch Series 9 nebo Ultra 2? Tak si je jednoduše kupte, ať už vlastníte jakoukoli předešlou generaci. Rada je to tedy jednoduchá, ale jednoznačná. Pokud patříte mezi váhavé střelce, tak se vám zde pokusíme říci pár důvodů, proč stojí o přechodu na novinky zauvažovat. Je to ale subjektivní názor, který s námi nemusíte sdílet.

Apple Watch Ultra 2 

Zde je rozhodování vlastně velice jednoduché. Nemáte-li Apple Watch Ultra a chcete spíše tuto než základní řadu, pořiďte si rovnou nový model stejně jako pokud vlastníte právě nějaký starší model řady Series. Není tomu ani tak z důvodu maximálního jasu displeje, který nově dokáže až 3 tisíce nitů, jako právě s ohledem na nový čip.

Čip S9 je nejvýkonnější čip, jaký kdy Apple pro své hodinky vytvořil a přináší vylepšení celého systému a zbrusu nové funkce, včetně nového gesta dvojitým poklepáním a Siri přímo v hodinkách, která má nově přístup ke zdravotním datům a dokáže je bezpečně zaznamenávat. Jeho přítomnost vám navíc zajistí dlouhou životnost hodinek. Předchozí čipy S6, S7 a S8 byly založeny na prvním zmíněném, proto je veliká pravděpodobnost, že až přijde čas, Apple ukončí podporu všem těmto čipům naráz, takže i prvním Apple Watch Ultra.

Apple Watch Series 9 

Pokud budete chtít jen upgrade vzhledu a vlastníte Apple Watch Series 7 a 8, tak vás nemá novinka čím ohromit (pokud nutně nepotřebujete růžovou barvu). Pokud jste však ještě majiteli Series 6 a starších, je zde už situace jiná, protože budete mít větší pouzdro i displej. Pokud jdete po funkcích a vlastníte Series 8, je otázkou, zda vás nový čip, gesto poklepání rukou a jasnější displej s jasem 2000 nitů přesvědčí. Je zde tedy ještě vylepšené přesné hledání (jako v Ultrách2. generace), ale určitě to není nic, kvůli čemu byste si museli pro novou generaci hned běžet.

Jestliže jste si loni koupili Apple Watch SE, asi jste věděli, proč nepotřebujete Series 8. Letos zde nové SE nemáme, proto vás nemusí investice mrzet, stejně jako to, že asi budete Series 9 směle ignorovat. I s ohledem na všechny mezigenerační novinky, které s jednotlivými řadami přicházely, se jako ideální upgrade jeví přechod ze Series 6 a čehokoli staršího. Zde vám totiž přechody zajistí nejen nový a větší design, ale samozřejmě se nasčítají i všechny ty funkce a možnosti, které hodinky společnosti od té doby přinesly. 

.