Zavřít reklamu

Umíte si představit, že půjdete na koncert a vystupující kapela bude hrát pomocí iPhonů místo běžných hudebních nástrojů? Pokud nemáte tak bujnou fantazii, tak vám to předvede kapela Atomic Tom.

Atomic Tom je čtyřčlenná hudební kapela fungující zhruba tři roky, která si v minulých dnech dopřávala vysoké pozornosti. Natočila totiž video, v němž živě zahrála jeden ze svých singlů – „Take Me Out“.

Na tom by však nebylo nic zvláštního, kdyby ale video nebylo natočené během jízdy metrem a místo hudebních nástrojů členové kapely nepoužili své iPhony s hudebními aplikacemi.

Tato nahrávka navíc přinesla kapele neuvěřitelný úspěch, na YouTube ji za krátkou dobu shlédlo už více než 3 miliony lidí z celého světa a číslo neustále roste. Tím pádem se kapele povedlo dosáhnout pořádného zviditelnění, které určitě v dalších měsících využije.

Pokud by vás zajímalo, jaké hudební aplikace kapela použila, tak se jedná o následující:

Co si o tomto tématu myslíte? Chtěli byste jít na koncert kapely, která by hrála pomocí iPhonů/iPadů? Budeme se těšit na vaše názory v komentářích.

Zdroj: gottabemobile.com

21 letý student EF JČU se zálibami: Apple, hudba, sport, filmy a seriály, sneakers, čtení.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Souhlas. Hezký a nic falešného… Tak to má být. Byla by to vynikající reklama co aplikace od APPLU dokáží…

  to Tom: nic falešného? Co takhle navštívit foniatra? To vyloženě kroutí ušima! Ano, ty virtuální nástroje ladí (protože ty iFunní krabičky jsou řízeny krystalem, což zaručuje přesnou výšku tónu), nicméně zpěv je chvilkama jak když jdou ožralci z hospody – neškolené a nevyzpívané hlasy. Rytmicky to místy taky dost kulhá. No jestli tímto směrem bude směřovat hudba, pak je s ní konec (alespoň pro mě). Zlatý doby poctivejch muzikantů – žádný plejbeky – vše na živo, ve studiu žádný narovnávače falešného zpívaní a podobný podvody – kolikrát to natočili na jeden zátah a bylo to super. Profíci holt vymírají. Nastupují lamy …

  Ja mam pocit, ze nejvic hudbe skodili ti pravoverni, kteri nebyli s to prijmout odlisnost v nazoru ci pristupu. Ale nastesti je to jen placani do vetru a kreativita muzikantu (i tech tzv lam) je neutuchajici. Tedy, drzim jim palce…

  No ja hraju v kapele nejakejch 16 let. Samozrejme, ze se priklanim ke klasickejm nastrojum. Ale fandim i pokroku. Kdyz by tehda kluci nezacali prosazovat lampovy zesilovace, kreslitka a jiny ficurinky, tak dodnes vsichni hrajou na lubovky. Klasika je parada, ale pokrok musi bejt :-) Vsak ono to taky bejva, ze pres tyhle digi vecicky se clovek propracuje k ty klasice :-)
  Viva la musica!

  Někdo považuje za vrchol četby Blesk a Šíp, jiný třeba E. M. Remarqua (napsal jsem ho zde, protože mě napadl jako první, ale je samozřejmě mnoho dalších a „modernějších“, které bych mohl uvést) – každého věc. Podobné je to s hudbou. Nevím, kdo jsou to ti pravověrní (to je nějaké uskupení, bo co?), ale protože znám lidi z nahrávacích studií, tak mám reference, jak to dnes často při tom nahrávání probíhá (a taky, jak to probíhalo kdysi).
  Kreativita? Vyzkoušel jsem řadu těch programů (různé ty Fruity loopsy, Traktory, Reaktory, atp.) pro dělaní instantní hudby, a to žádnou zvláštní kreativitu nevyžaduje – za pár minut je hotová „skladba“ a šup s ní na nějakou tu house párty. Jenže ty skladby jsou podstatou skoro stejné, jedna jako druhá – že byly použity ty instantní hudební samoudělátka je totiž velmi často poznat. Nicméně v době, kdy jsou ochotni lidi poslouchat písničky transformované coby zvonění do mobilu (to je opravdu děs), se už ničemu nedivím. Sám má nějaké to hudební vybavení a použití elektronických nástrojů (i ve virtuální SW podobě) se nebráním, nicméně pokud někdo neslyší, že tam chasníci nezpívají, ale hulákají jak vožralci, tak mu není pomoci. A jak jsem už napsal – virtuální nástroje z těch plastových krabiček s kouskem křemíku + dalších „chemických přísad“ ladí, protože to, aby ladily je jen technická záležitost – tedy žádná zásluha uživatelů. Asi je trend takový (a u velké části výrobků je to dost patrné), že vše bude směřovat k čím dál větší plytkosti a šuntovosti. Můj názor …

  ano, souhlasím s tím hlasem…jsou to spíše výkřiky než zpěv….ovšem nemůžeme jim upřít, že zahráli více než perfektně!

  to muzjiker: Souhlasím s tebou pokud toto video bude na nějakém hudebním serveru, kde o něm budou psát jako o super hudbě budoucnosti. Tady to je o applu a proto smekám co tam předváděj :)

  Aha jo máš pravdu, musím více číst než začnu moudřit :-D Jinak novinka už je to starší, bylo to už i jako videoklip ve Snídani s Novou, týdny zpátky.

celý text

Čtěte více.