Zavřít reklamu

Na poli hudebního streamování se možná schyluje k velkým věcem, jež by mohly znatelně ovlivnit celý trh. Apple podle The Wall Street Journal projednává možnou akvizici konkurenční služby Tidal.

Doposud nejsou stanovené žádné přesné podmínky a The Wall Street Journal se odvolává na nejmenované zdroje s tím, že vše je teprve v začátcích. Není jisté, že takový obchod vůbec proběhne, což potvrdil i mluvčí společnosti Tidal, který sdělil, že se ohledně této záležitosti s Applem zatím nesešel.

Ovšem není pochyb o tom, že by se hudební stremovací služba pod taktovkou světoznámého rappera Jay-Z rozhodně do krámu cupertinského giganta hodila.

Důvod takové akvizice je daný především kvůli tomu, že Tidal má silné pouto s významnými interprety, jež svá alba představují výhradně právě na této službě, což se v dnešní době stává novým trendem.

Mezi ně se například řadí Chris Martin, Jack White, ale také rappová hvězda Kanye West či popová zpěvačka Beyonce. I když poslední dva zmínění umělci svá nová alba („The Life of Pablo“ a „Lemonade“) poskytli i pro jablečné hudební platformy, tak měli svou premiérovou exkluzivní dobu právě na Tidalu.

Kalifornská společnost by si tímto krokem v rámci Apple Music výrazně polepšila. Nejen, že by měla ve svém repertoáru vedle Drakea další uznávané umělce hudební branže, ale také by mohla výrazněji konkurovat svému švédskému rivalovi, Spotify.

Zdroj: The Wall Street Journal

 

.