Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi vlastníky iPhonu, Apple Watch anebo MacBooku, tak dost možná víte, že si vcelku jednoduše můžete v Nastavení nechat zobrazit kondici baterie. S pomocí této informace můžete určit, jak je na tom vaše baterie co se týče jejího zdraví. Baterie se totiž řadí mezi spotřební zboží, které je nutné po nějaké době vyměnit za zbrusu nový kus. Postupným stárnutím a používáním se každá baterie opotřebovává a ztrácí své vlastnosti, které měla jako nová. I kvůli tomu poté může například v zimě docházet k samovolnému vypínání iPhonu, anebo k dalším problémům s výdrží.

Abychom byli přesní, tak kondice baterie udává, na kolik procent své původní kapacity se může baterie v současné době maximálně dobít. Postupně tedy tento údaj klesá ze 100 % níže a níže a dá se říct, že jakmile maximální kapacita dobití „spadne“ po 80 %, tak už je zle. V tomto případě už může mít vaše zařízení problémy s výdrží a všeobecně začne jeho baterie více zlobit. Jestliže patříte mezi vlastníky jablečného iPadu, tak jistě víte, že v Nastavení tento údaj bohužel o kapacitě baterie z nějakého důvodu nenajdete. To ale rozhodně neznamená, že byste jej nemohli zjistit prostřednictvím nějaké aplikace. V tomto článku se tedy podíváme, jak na iPadu zjistit kondici baterie.

Jak zjistit kondici baterie na iPadu

Pokud chcete na vašem iPadu zjistit kondici baterie, tak k tomu budete potřebovat jablečný počítač, společně s kabelem, kterým obě zařízení propojíte. Kromě toho si budete ještě muset stáhnout aplikaci třetí strany. Více už zjistíte v postupu, který uvádíme níže:

 • Prvně je nutné, abyste si na vaše macOS zařízení stáhli a nainstalovali aplikaci coconutBattery 3.
  • Aplikaci jednoduše stáhnete pomocí tohoto odkazu.
  • Po stažení aplikace dojde k automatickému rozbalení.
  • Rozbalenou aplikaci poté přesuňte do složky Aplikace v rámci Finderu.
  • Nakonec stačí, abyste aplikaci dvojím klepnutím spustili.
 • Jakmile aplikaci spustíte, tak se otevře malé okno, ve kterém najdete informace o baterii vašeho MacBooku.
 • Nyní je nutné, abyste váš iPad s macOS zařízením pomocí kabelu propojili.
 • Po propojení klepněte v horním menu aplikace na záložku iOS Device.
 • Poté dojde k rozpoznání vašeho iPadu a vy už si můžete jednoduše zobrazit stav baterie.
 • Pozornost věnujte kolonce Full Charge Capacity, kterou můžeme považovat za kondici baterie.

Kromě maximální kapacity baterie si v rámci aplikace coconutBattery 3 můžete zobrazit přesný typ vašeho iPadu, datum výroby, verzi iOS a dostupné místo v úložišti. Nechybí poté ani informace o aktuálním nabití a počtu cyklů baterie. Nechybí ani údaj o tom, kolika watty je momentálně zařízení nabíjeno. Nutno podotknout, stejné informace vám coconutBattery 3 poskytne také po připojení iPhonu, pokud se pak v horním menu přesunete do záložky This Mac, tak si můžete zobrazit informace o stavu baterie vašeho macOS zařízení.

.