Zavřít reklamu

Kondice baterie, která nechává na uživateli, zda bude preferovat nižší výkon ale delší výdrž, nebo stále aktuální výkon svého iPhonu či iPadu na úkor samotné výdrže. Funkce je dostupná pro iPhone 6 a novější telefony s iOS 11.3 a novějším. Na iPhonech 11 ale může vyžadovat překalibrování. Zde se dozvíte, jak na něho. Aktualizace na operační systém iOS 14.5 přinesla především transparentnost sledování aplikací, o které se hovořilo nejvíce. Jenže obsahovala i novinku v rámci níž systém sledování kondice baterie na iPhonu 11, iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max překalibruje maximální kapacitu baterie a její špičkový výkon.

Jak aplikace a funkce využívají baterii zařízení

Právě tím se vyřeší nepřesné odhady kondice baterie, které se zobrazovaly některým uživatelům. K příznakům této chyby patří neočekávané vyčerpávání baterie nebo v některých vzácných případech i snížený maximální výkon. Vtip je v tom, že nepřesné hlášení kondice baterie ve skutečnosti neodráží žádný problém se samotnou baterií, jenže právě že o tom má Kondice informovat.

Zprávy o překalibrování baterie 

Pokud byl nesprávným zobrazováním postižený i váš model iPhonu 11, ukazuje se vám po aktualizaci na iOS 14.5 (a vyšší) v nabídce Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie několik možných zpráv.

Probíhá překalibrování baterie 

Pokud se vám zobrazí následující zpráva: „Systém hlášení kondice baterie překalibruje maximální kapacitu a špičkový výkon zařízení. Tenhle proces může trvat několik týdnů,“ znamená to, že systém hlášení kondice baterie vašeho iPhonu se musí překalibrovat. Toto překalibrování maximální kapacity a maximálního výkonu bude probíhat postupem času během běžných nabíjecích cyklů. Pokud proces proběhne úspěšně, zpráva o překalibrování zmizí a procentuální hodnota maximální kapacity baterie se zaktualizuje. 

Není možné doporučit iPhone servis 

Zpráva „Systém hlášení kondice baterie překalibruje maximální kapacitu a špičkový výkon zařízení. Tenhle proces může trvat několik týdnů. Momentálně nelze vydat doporučení ohledně servisu,“ znamená, že není vhodné baterii telefonu měnit v rámci servisu. Pokud se vám předtím zobrazovala zpráva o vyčerpané baterii, tato zpráva po aktualizaci na iOS 14.5 zmizí. 

Překalibrování se nepodařilo 

Samozřejmě se může stát, že se vám zobrazí i zpráva: „Překalibrování systému hlášení kondice baterie se nepodařilo dokončit. Autorizovaný servis Apple může baterii bezplatně vyměnit a obnovit tak plný výkon a kapacitu.“ Systém tedy asi nedokázal odstranit nastalou chybu, nicméně Apple se k nápravě staví čelem. Tato zpráva neznamená bezpečnostní problém. Baterie se dá nadále používat. Můžete ale zaznamenat výraznější kolísání kapacity baterie a samotného výkonu.

Servis iPhone baterie 

Apple řadu iPhone 11 představil v září 2019. Znamená to tedy, že pokud jste jej koupili v České republice, máte ještě nárok na bezplatný Apple servis, protože na zařízení máte 2 roky záruku. Máte-li tedy s baterií jakékoli problémy, tedy i ty týkající se kondice baterie, vyhledejte patřičný iPhone servis. Po Applu můžete také požadovat vámi vydané finanční prostředky, pokud jste v minulosti zaplatili za mimozáruční servis baterie iPhonu 11, iPhonu 11 Pro nebo iPhonu 11 Pro Max potom, co se vám zobrazilo upozornění na vyčerpanou baterii nebo jste narazili na neočekávané chování.

K překalibrování kondice baterie mějte na paměti že: 

  • Překalibrování maximální kapacity a špičkového výkonu probíhá během běžných nabíjecích cyklů a celý proces může trvat několik týdnů 
  • Zobrazovaná procentuální hodnota maximální kapacity se během překalibrování nijak nezmění. 
  • Může se změnit maximální výkon, ale většina uživatelů by to pravděpodobně neměla nijak postřehnout. 
  • Pokud se vám předtím zobrazovala zpráva o vyčerpané baterii, tato zpráva po aktualizaci na iOS 14.5 zmizí. 
  • Po dokončení překalibrování se aktualizuje procentuální hodnota maximální kapacity i maximální výkon. 
  • Že proces kalibrace skončil poznáte podle toho, že zpráva o překalibrování zmizí. 
  • Pokud se po překalibrování hlášení o kondici baterie ukáže, že baterie má výrazně horší kondici, zobrazí se vám zpráva o nutném servisu baterie. 
.