Zavřít reklamu

Apple oficiálně oznámil termín konání své první letošní události. Ta je tak naplánována na 20. dubna 2021, kdy její předtočený on-line přenos začne v 19. hodin našeho času. I tentokrát představila společnost poměrně barvitou pozvánku, která může napovědět mnoho o tom, co nám chce na události představit. Podrobili jsme ji patřičnému rozboru.

1. Prostě jen jaro

Ano, jedná se o jarní událost, a tak se dalo očekávat, že sama pozvánka bude vyvedena v mnoha barvách. Po šedé zimě je totiž na řadě období rozkvětu celé přírody, která bude hrát všemi možnými barevnými odstíny. První teorie je tak trochu nudná, protože značí, že sama pozvánka jen koresponduje s aktuálním ročním obdobím. Nic víc, nic míň.

spring loaded apple special event
Zdroj: Apple

2. iPad a ApplePencil

Pokud se podíváte na statické logo společnosti Apple obsažené na pozvánce, už váš může něco trknout. Pokud ne, stačí si pustit skrytý easter egg, který najdete na webu Applu. Když si jej otevřete v Safari v iPhonu nebo iPadu, skrze rozšířenou realitu se vám krásně rozpohybuje. Z celé animace jdou jednoznačně odvodit plynulé pohyby kreslené příslušenstvím Apple Pencil. A kde jinde by takové linky mohly být nakresleny než právě na iPadu. Když navíc aktuální pozvánku srovnáte s tou zářijovou, na které byly představeny iPady Air, je zde jednoznačná podobnost. Protože Applu už i unikla reálná fotografie Apple Pencil 3. generace, a protože informace o novém iPadu Pro sílí už po několik měsíců, je tak téměř jistotou, že jarní událost bude právě v duchu těchto tabletů společnosti Apple.

3. iMacy

Tou méně pravděpodobnou variantou pak je, že barvy korespondují s novou paletou barev připravovaných iMaců s Apple Silicon procesory. Samy barvy jsou totiž hodně podobné těm, které aktuálně nabízí iPad Air, a ze kterých, dle četných úniků, má vycházet i barevná paleta nových iMaců. Od zelené se zde přechází přes růžovou až k modré, aktuální iPady Air seženete v zelené, růžové zlaté i blankytně modré (a také stříbrné a vesmírně šedé).

iPady barvy iPady barvy
iMac barvy iMac barvy

4. AirTags

Tou nejméně pravděpodobnou možností, na co logo odkazuje, jsou pak lokalizační štítky AirTags. Barvy by samozřejmě mohly odkazovat nejen k barevným variantám štítků, ale především jednotlivé linie by mohly zobrazovat cestu, kterou musíte vykonat k hledanému předmětu, kterým je štítkem ověnčen. Samozřejmě v tomto případě to už je hodně velké věštění z křišťálové koule. Vzhledem i k tomu, že Apple už nyní aktualizoval aplikaci Najít, která umožňuje přístup produktům výrobců třetích stran, je dokonce nepravděpodobné, že bychom se AirTagů vůbec někdy dočkali. Vše se nicméně dozvíme už poměrně záhy, protože událost je naplánovaná na úterý 20. dubna. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více