Zavřít reklamu

Ve včerejších večerních hodinách jsme se dočkali potvrzení ranního úniku, za který se zasloužila hlasová asistentka Siri. Ta totiž po vznesení dotazu na Apple Event uvedla, že se bude konat právě 20. dubna, což prozradila několik dlouhých hodin před oficiálním rozesláním pozvánek. Nyní už je tedy datum a čas konání letošní první Apple Keynote více než jasné. Co však zůstává nejasné je seznam novinek a produktů, které kalifornský gigant představí. Níže proto najdete 5 věcí, které bychom chtěli na chystané Apple Keynote vidět.

AirTags

Ano, opět… pokud jste na konci minulého roku alespoň koutkem oka sledovali dění v jablečném světě, tak dost možná víte, že na představení lokalizačních přívěšků AirTags čekáme už opravdu hodně dlouho – minimálně poslední tři konference. Říká se „do třetice všeho dobrého“, v tomto případě to ale nejspíše vypadá na „do čtveřice všeho dobrého“. Všemožných úniků, které se AirTags týkají, vyšlo už opravdu nespočet a dá se říct, že nyní o jablečných lokalizačních přívěšcích víme už prakticky vše. Velikostně by se daly srovnat s padesátikorunou a samozřejmostí je integrace do nativní aplikace Najít, kde už mimo jiné nyní najdete kolonku Předměty. Doufejme tedy, že AirTags neskončí v zapomnění, stejně jako AirPower. Ticho po pěšině je totiž opravdu dlouhé.

iPad Pro

Podle posledních dostupných úniků to vypadá, že bychom se na chystané Apple Keynote měli dočkat také představení nových iPadů Pro. Větší 12.9″ varianta by se měla dočkat displeje s technologií Mini-LED. Ta přináší benefity známé z OLED panelů, přičemž netrpí na běžné problémy s vypalováním pixelů a podobně. Využitým čipem by se měl stát A14X, který vychází z čipu A14, jenž aktuálně najdete v nejnovějších iPhonech a iPadech Air 4. generace. Díky zmíněnému čipu bychom se měli také dočkat Thunderboltu namísto klasického USB-C. Dle posledních informací by pak tyto iPady Pro měly nabídnou také podporu 5G, údajně však ale později. Prvně by měla totiž vyjít verze pouze s Wi-Fi.

Prohlédněte si koncept iPadu, který je inspirovaný iPhonem X:

Apple TV

Představení poslední, páté generace Apple TV s označením 4K, jsme se dočkali již před téměř čtyřmi dlouhými lety. Právě stáří poslední Apple TV napovídá tomu, že bychom se mohli dočkat představení zbrusu nové generace. V Apple TV 4K aktuálně tepe také postarší procesor A10X, který sice zvládne provoz i náročnějších her, rozhodně už se ale jedná o staříka – v útrobách nové jablečné televize bychom tak rozhodně měli najít jeden z novějších proceosrů. Mimo jiné bychom se mohli dočkat také přepracovaného ovladače – jeho současná verze je totiž velmi kontroverzní a mnoho uživatelů jej kritizuje. Nic moc víc toho o chystané Apple TV bohužel nevíme.

iMac

Na konci minulého roku Apple doslova změnil svět, tedy alespoň ten technologický. Po dlouhých letech čekání totiž konečně představil vůbec první jablečné počítače s čipy Apple Silicon. O tom, že Apple chystal přechod na vlastní ARM čipy se vědělo už opravdu dlouhou dobu, potvrzeno nám to pak bylo na vývojářské konferenci WWDC20. Aktuálně jsou první generací čipu Apple Silicon s označením M1 osazeny MacBook Air, 13″ MacBook Pro a Mac mini. V budoucnu se zajisté dočkáme představení přepracovaných iMaců a dalších počítačů od Applu s novými Apple Silicon čipy – otázkou však zůstává, zdali tomu tak bude již za pár dní, anebo později – například na WWDC21 či později.

Prohlédněte si koncepty nových iMaců:

AirPods 3

Posledním produktem, který bychom chtěli na letošní první konferenci od Applu vidět, jsou bezesporu AirPods 3. První generace AirPods se stala naprostým trhákem a zanedlouho se tato jablečná bezdrátová sluchátka stala nejoblíbenějšími sluchátky na světě – a rozhodně oprávněně. S příchodem druhé generace Apple přišel s malými vylepšeními, které se týkaly lepšího zvuku a výdrže, a také přišlo bezdrátové nabíjecí pouzdro. AirPods třetí generace by pak mohly nabídnout přepracovaný vzhled, jenž by se měl více podobat AirPods Pro. Samozřejmostí je pak lepší zvukový projev a některé další funkce. berte však v potaz, že se stále AirPods musí odlišit od AirPods Pro, a proto jim rozhodně něco bude chybět.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Vsechny ostatni internetove platky uz vi, ze AirTags neprijdou a platforma se (uz) otevrela ostatnim vyrobcum. Jen vy jste nejak zaspali a porad na ne cekate…

  Přečetl jste si nadpis?

  Četl jsem si dokonce i článek a věta:
  „Doufejme tedy, že AirTags neskončí v zapomnění, stejně jako AirPower. Ticho po pěšině je totiž opravdu dlouhé.“

  Celkem jasně působí, že jste aktuálním zprávám moc pozornost nevěnovali. Psát o tichu po pěšině, když to ticho trvá sotva pár dní, je víc než úsměvné.

  „Co však zůstává nejasné je seznam novinek“

  Opět – že AirTags nepřijdou je už celkem jisté (i když u Applu se nikdy nedá o ničem mluvit se 100% spolehlivostí) takže psát následně o nich, jakože je tam rádi uvidíte a těšíte se je strašně super :D Trošku mi to připomíná plakáty na koncert po smrti Bartošové – sice už byla zakopaná ale někde ještě stále věřili, že se koncert jen posune. Asi kdyby náhodou obživla aby nezklamala fanoušky.

  Dobře, díky za váš názor. Úplně jsme se asi nepochopili. To, jestli AirTags opravdu budou, ví jen Apple. Osobně si myslím, že informace ze všemožných internetových webů přestávají být relevantní a nelze je považovat za pravdivé. Pokud sledujete Apple více než já, tak zajisté víte, že bylo leakerům nedávno mimo jiné například „předstrčeno“ falešné datum konání jablečné konference. Tak stejně mohou po internetu kolovat falešné informace o tom, že AirTags (ne)budou. Říct s jistotou, že AirTags nebudou, chce opravdu obrovskou dávku odvahy. Chtěli bychom je vidět, přesně proto jsou součástí článku.

celý text

Čtěte více.