Zavřít reklamu

O hrách se zombíky mluvíme píšeme celkem často. Málokdy se ale stane, aby nějaká hra umrlce napodobovala dokonalým způsobem i mimo svůj virtuální svět. Project Zomboid od studia The Indie Stone je příkladem hry, kterou už mnozí považovali za definitivně mrtvou (nebo v lepším případě polomrtvou), dokud se neprobrala se silou hladového nemrtvého. Projekt, který existuje již od roku 2011, si totiž nedávno prošel velkou obměnou, jež ho vymrštila na vrchní příčky popularity mezi sledovanými hrami na Twitchi.

A co že za takovou nečekanou událost může? Pár dnů před Vánocemi dorazil do hry velký update aktualizující hru na Build 41. Ten s sebou přinesl obrovské množství změn k lepšímu. Survivalová hra, v níž je úkolem hráčů přežít během celosvětové zombie apokalypsy, dokázala svým kritikům, že se v ní skrývá netušený potenciál. Aktualizace přináší přitom tolik změn, že by ji vývojáři mohli vydat jako regulérní pokračování. S Buildem 41 do hry dorazil nový soubojový systém, vylepšená inteligence nepřátel, nový multiplayerový mód a tuna dalších kosmetických i funkčních změn.

Výsledkem je extrémně uvěřitelná simulace světa po zombie apokalypse. S tím, že hra doznala jen změn k lepšímu, navíc kromě streamerů souhlasí i mnoho tisíc hráčů. Před updatem hrálo Project Zomboid v jednu chvíli maximálně přes šest tisíc hráčů. Jen pár dní po velké aktualizaci však tento rekord hra zbořila více než desetinásobně.

  • Vývojář: The Indie Stone
  • Čeština: Ano – pouze rozhraní
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.7.3 nebo novější, čtyřjádrový procesor na minimální frekvenci 2,77 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta s 2 GB paměti, 5 GB volného místa na disku

 Hru Project Zomboid můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více