Zavřít reklamu

Někdy je úžasné sledovat, kolik toho zvládne jednotlivec s dostatečným množstvím oddanosti, talentu a času. Hry od jednotlivých vývojářů bývají zvláště fascinující v tom ohledu, že jde o uměleckou vizi jediného člověka, nikoli o kolaborativní úsilí mnoha rozdílných lidí. Případem takového projektu je i herní novinka Tunic od Andrewa Shouldice. Ten hru vydává sedm let po jejím prvotním představení, a léta úsilí jsou na hře opravdu znát.

Tunic sleduje příběh liščího bojovníka, kterého jednoho dne na pláž vyplaví moře. Vy mu pak budete muset pomoci se zorientovat v neznámém světě, kde na něj čeká spousta nebezpečí v podobě nepřátel i výzev v podobě mnoha logických hádanek. Hra znatelně těží z tradice her ze série The Legend of Zelda. Klasický začátek dobrodružství doplňují stejná variace pohybů hlavního hrdiny. I v Tunic budete hlavně sekat mečem, bránit se štítem a dělat kotouly.

Zajímavým aspektem hry je to, že vám prakticky nic neprozradí. Ve hře úmyslně chybí tutoriál a střípky informací budete muset shromažďovat z nalezených stránek manuálu nebo s pomocí ostatních hráčů. Právě druhý způsob zdůrazňuje i sám vývojář. Cesta každého hráče hrou bude vypadat jinak, proto Shouldice vyzývá k tomu, aby spolu komunity sdíleli informace a všechna tajemství kouzelného světa hledali společně.

  • Vývojář: Andrew Shouldice
  • Čeština: ano
  • Cena: 27,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Xbox Series X|S, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: operační systém macOS 10.15 nebo novější, čtyřjádrový procesor na minimální frekvenci 2,7 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GTX 660 nebo lepší, 2 GB volného místa na disku

 Hru Tunic můžete zakoupit zde

.