Zavřít reklamu

Tak po půl roce na trhu už asi můžeme prohlásit, že FineWoven opravdu není nová kůže. Tento nový materiál Applu, který ji měl nahradit, budí hodně kontroverze, obzvláště s ohledem na jeho kvalitu. Co s ním bude dál? 

Je poměrně běžné, že s ohledem na kvality a zápory nějakého produktu se často ozývají spíše ty druhé než první hlasy. Když je někdo s něčím spokojený, úplně nemá potřebu to komentovat, což je právě v případě negativní zkušenosti jiné. Na FineWoven se tak sesypala poměrně velká vlna kritiky za to, jak je to nekvalitní materiál. 

Apple zmiňuje, jak se jeho materiál dokáže blížit kůži, jak má FineWoven lesklý a hebký povrch, který se podobá semiši, což je kůže upravená broušením na své rubové straně. Zároveň má jít o elegantní a odolný keprový materiál z 68 % tvořený recyklovanými materiály. Takže co jsou přednosti tohoto materiálu? Především styl a pak ekologie. V druhém případě tomu tak sice být může, posoudit to příliš nedokážeme. Co však můžeme vidět všichni, je, že o styl zde jde jen pokud příslušenství příliš nepoužíváte. Naše dlouhodobé zkušenosti s krytem pro iPhone 15 Pro Max si ostatně můžete přečíst zde. 

Vylepšení technologií 

Samozřejmě, že je zde určitá část uživatelů, která je s tímto materiálem spokojena. Apple z něho ostatně nedělá jen kryty pro iPhony, ale také řemeny k Apple Watch, MagSafe peněženky nebo klíčenky pro AirTag. Jenže kritika je na stranu materiálu velká a především trvající, kdy má třeba na německém Amazonu FineWoven kryt pro iPhone hodnocení pouhých 3,1 z 5 hvězd, kdy mu jen jednu hvězdu dalo hned 33 % totálně nespokojených majitelů. Není to jen, že by to bylo po spuštění prodeje a pak ticho po pěšině. Dokáže jej ale společnost po roce ukončit? 

Protože jistě stál vývoj materiálu nemalé finance, není příliš pravděpodobné, že by se již Applu vrátily. Dá se tedy předpokládat, že bude FineWoven produkty prodávat alespoň tak dlouho, dokud bude držet designový jazyk iPhonů 15 a 15 Pro. To by mohlo být po jeho tři generace. Pokud bychom se tedy konce dočkali, bylo by to s generací iPhonů 18. Nynějším ukončením by i společnost přiznala svou chybu, a to si nemůže dovolit. Může ale zkusit přepracovat skořepinu krytu nebo zesílit vlákna tak, aby bylo toto příslušenství odolnější. 

Bude to zajímavé sledovat vývoj, a to i s ohledem, že pokud Apple skutečně vylepší technologii, jestli nám o tom vůbec řekne, a pokud ano, jakým stylem. Apple ale umí dobře volit svá slova, takže jistě by to dokázal dobře odprezentovat i bez toho, aby starší generaci materiálu označil za odpad, kterým pro mnohé majitele nějakého FineWoven příslušenství jistě je. 

.