Zavřít reklamu

Byl to hit devadesátek, kdy pokud jste doma svou lávovou lampu neměli, byli jste jednoduše out. Tato móda se ale pomalu vrací, a to o poznání chytřeji. Barava Light je totiž inteligentní lampa, kterou ovládáte smartphonem. 

Pokud jste náhodou 90. léta nezažili, a nevíte, o čem je řeč, tak lávová lampa je sice zdrojem světla, využívá se ale spíše jako dekorace. V jejím podstavci je umístěn zdroj světla, nad ním nádoba naplněná typicky olejem a směsí průsvitného vosku a tetrachlormetanu. Po zapnutí lampy začne zahřívat kovová spirála dno nádoby, vosk na něm roztaje a začne stoupat vzhůru. Tam se ale zase ochladí a opět klesá dolů, a tak pořád dokola. Barava Light toho ale umí víc.

Jsou zde miliony barevných kombinací v jednom, ovládání samotného víření vosku a přehrávání hudby, či využívání hlasového asistenta. Nastavíte si i vlastní režimy nebo vyberete z desítek předkonfigurovaných motivů. Vše funguje jak skrze dotykový ovladač na lampě, tak i skrze mobilní aplikaci. Přehrávaná hudba pak může být synchronizovaná s barvami. Je to prostě a jednoduše magické. 

Pokročilý topný systém má trojité redundantní bezpečnostní prvky, které zabrání tomu, aby se zařízení přehřálo. Váha řešení je 2,7 kg, podstavec má rozměry 254 x 254 mm, celková výška je 711 mm. Lampu můžete nejen postavit, ale klidně i zavěsit. Jedná se samozřejmě o projekt na Kickstarteru, skrze který tvůrci shání peníze na realizaci tohoto nápadu.

Za cíl měli vybrat 50 tisíc dolarů, což se jim už povedlo, protože na svém kontě mají 80 tisíc, do konce kampaně přitom zbývá ještě 21 dní. Cena startuje na 289 dolarech (cca 6 400 Kč), doporučená maloobchodní cena poté bude 349 dolarů (cca 7 600 Kč). Doručování je celosvětové, ale vánoční sezonu už nestihnete. Distribuce je plánována až na březen 2024. Více se dozvíte na Kickstarteru. 

.