Zavřít reklamu

Terraformace Marsu, tedy přizpůsobení podmínek na planetě pro život pozemských organismů, je v poslední době velmi atraktivním tématem. Nejbohatší člověk světa Elon Musk prakticky zasvěcuje svůj život tomu, aby z lidstva udělal multiplanetární druh. Představy dolarového miliardáře ovšem nemusí tak úplně souznět s realitou. Jestli si i vy chcete vyzkoušet, jak těžké je Mars přeměnit v obyvatelnou planetu, můžete zkusit čerstvou herní novinku Terraformers.

Terraformers je budovatelskou strategií, ve které se budete pokoušet udělat z Marsu obyvatelný svět. Hra přitom obsahuje obrovské množství různých možností, jak se k požadovanému cíli dopracovat. V Terraformers budete rozesílat průzkumníky, kteří vám poradí, kde se na rudé planetě skrývají zásoby cenných surovin. Hra sama si trochu pohrává s tím, co o planetě víme. Budete tak rutinně objevovat křišťálové jeskyně nebo lávové tunely, jež budou sloužit jako útočiště pro první osadníky.

Hlavním lákadlem je ale samotná terraformace. K té vám hra připravuje řadu různých technologických vynálezů. Oteplovat chladnou planetu tak budete moci například pomocí probuzení miliony let spících vulkánů nebo sestrojením obrovských vesmírných zrcadel, které budou odrážet sluneční svit na rezavé marťanské pláně. Při hraní je ale dobré mít na mysli to, že hra je ve fázi předběžného přístupu. Kromě ojedinělých chybek můžete ale na druhou stranu v následujících měsících příval nového obsahu.

  • Vývojář: Asteroid Lab
  • Čeština: ne
  • Cena: 17,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.13 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 1,3 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 4000

 Hru Terraformers můžete zakoupit zde

.