Zavřít reklamu

Společnost Amazon včera v Seattlu představila zbrusu novou sérii nových Echo produktů s podporou asistentky Alexy. Nová produktová linie zahrnuje chytrý reproduktor, bezdrátová sluchátka, lampu a řadu dalších.

Konkurence pro AirPods?

Součástí nově představené řady produktů od Amazonu byla také bezdrátová sluchátka Echo Buds. Amazon u nich slibuje vynikající čistý zvuk s jasnými vokály a dynamickými basy. Echo Buds jsou opatřena Bose Active Noise Reduction technologií pro chytré snížení okolního ruchu, na jedno nabití slibují výdrž až pět hodin. Další dvě hodiny přehrávání zajistí rychlé patnáctiminutové nabíjení. Krabička, do které se sluchátka ukládají, obsahuje další baterii, která může dobu provozu prodloužit až na dvacet hodin.

Sluchátka Echo Buds jsou prvním kouskem nositelné elektroniky, který vzešel z dílny Amazonu, a umožňují také hlasovou aktivaci Alexy, na ostatních zařízeních je ale možné sluchátka využívat ve spolupráci s ostatními asistenty, jako je Siri nebo Google Assistant. Sluchátka budou dodávána spolu s náhradními koncovkami ve třech různých velikostech. Sportovci jistě uvítají odolnost sluchátek vůči potu. Echo Buds budou také vybavena funkcemi pro ochranu soukromí, jako je třeba možnost vypnout mikrofon pro aplikaci Alexa.

Cena sluchátek činí v přepočtu zhruba 3000 korun.

Reproduktor i lampa

Mezi produkty, které Amazon tento týden představil, byla také higher-endová verze jeho chytrého reproduktoru Echo, který má pro změnu konkurovat HomePodu od Applu. Echo Studio s trojicí mid-range reproduktorů, subwooferem, podporou asistentky Alexy a 3D Dolby Sound bude stát v přepočtu zhruba 4600 korun.

Amazon představil také novou verzi hlavního reproduktoru Echo s vylepšenou kvalitou zvuku, novými ovladači Neodymium a třípalcovým wooferem. Reproduktor slibuje silnější basy a čistší středy a výšky, k dostání bude v tmavěmodré barvě. Cena činí v přepočtu zhruba 2300 korun.

Součástí nové nabídky je také nová verze reproduktoru Echo Dot, nazvaná Echo Dot With Clock. Tento reproduktor bude vybaven LED displejem, zobrazujícím čas, budíky, časovače, teplotu a další údaje. Další novinkou byl Echo Show 8, představující vylepšenou verzi Echo Show 5. Součástí reproduktoru je osmipalcový displej, zákazníci budou mít na výběr mezi 5,5palcovou, 10palcovou a 8palcovou verzí.

Dětem je určena novinka s názvem Echo Glow. Jedná se o barevnou chytrou lampu, spolupracující s Alexou. Lampa dokáže vykouzlit nejrůznější barvy, imitovat táborák, a nabídne také časovač pro spaní nebo režim s názvem „Dance Party“ se světly a hudbou. Cena lampy bude v přepočtu činit zhruba 705 korun.

Mezi další novinky patří zařízení Echo Flex, které lze připojit rovnou do zásuvky, a které je vybavené malým reproduktorem a USB portem pro nabíjení, nebo třeba chytrá kombinovaná trouba s názvem Smart Oven. Amazon také představil brýle Echo Frames s podporou Alexy nebo chytrý prsten Echo Loop.

Firma také vylepšila svou hlasovou asistentku, která je nyní schopná rozpoznávat emoce a přizpůsobit jim své odpovědi. Zařízení od Amazonu budou nyní umět mluvit hlasy celebrti, jako první přijde ještě letos na řadu hlas Samuela L. Jacksona. Zmíněné produkty si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více