Zavřít reklamu

V nezávislé adventuře Afterparty od Night School Studio není peklo takové, jaké si ho asi představujete. Ty tam jsou v kotlech se vařící hříšníci a čerti vesele poskakující kolem nich s vidlemi v rukou. Jak se ukáže, peklo jde s dobou a i ďáblové se musí umět nějak zabavit. V Afterparty tak uvidíte peklo připomínající náš reálný svět. A jak se hlavní hrdinové brzy sami dozví, z pekla se dá i uniknout. Stačí jediné – přepít samotného Satana.

Hlavními hrdiny hry jsou dva nejlepší kamarádi, kteří společně zahynou. Milo a Lola se tak ocitají na afterparty samotného života. K tomu, aby dokázalo zcela neznámé prostředí navigovat, jim pak ve hře stačí zejména pořádná dávka sociální inteligence. Je nutno však zmínit, že tou příliš neoplývá ani jeden z nich. Lola trpí úzkostí a Milo je extrémně stydlivý. Během fluidních konverzací tak přichází ke slovu nejpopulárnější společenský lubrikant – alkohol.

Afterparty je právě hra o takových dialozích a volbách, které během nich učiníte. Při každé vaší odpovědi se zjeví možnost napít se nějakého toho posilňovadla. Alkohol vám pak ve vašich dialogových volbách nadělá pěknou paseku. Nejen že se z původně dobře myšlených reakcí stávají prapodivné fórky, s každým dalším drinkem se vaše situace zhoršuje, jak budete moci vidět na rozmazání celé obrazovky. Mezi rozhovory vám Afterparty nabídne i zajímavé minihry, moc od nich ale nečekejte, pravá krása hry leží právě ve skvělých konverzacích a charakterovém posunu obou hlavních hrdinů.

  • Vývojář: Night School Studio
  • Čeština: Ne
  • Cena: 6,71 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.9.3 nebo novější, procesor Core i3 na minimální frekvenci 2,5 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Radeon HD 6850 nebo lepší, 5 GB volného místa

 Hru Long Dark můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více