Zavřít reklamu

Venku panují vedra, my se ale s dnešním tipem na hru z letního výprodeje na Steamu vydáme hezky do chládku za polární kruh. Tentokrát totiž naše doporučení směřuje směrem ke hře The Long Dark od studia Hinterland, ve které se ocitáte v drsné polární divočiny a vaším hlavním úkolem bude jediné – přežít. Tuhle možnost vám navíc vývojáři nyní poskytnout s výraznou slevou.

V The Long Dark se ocitáte v třesoucí se kůži člověka s pořádnou smůlou. Hlavní hrdina totiž ztroskotal v severokanadské divočině. Bez pořádných zásob tak budete muset co nejefektivněji využít přírodu kolem vás. Místo pasivního čekání na záchranu tak nejprve rozděláte svůj první oheň a vydáte se ulovit něco k snědku. Klasický survival žánr se však v příběhu postupem času zvládne překlopit do zajímavější polohy. Hlavní hrdina totiž začne po uspokojení svých základních potřeb hledat přeživší leteckého neštěstí, jmenovitě svou kolegyni Astrid.

Hra se tím pádem v některých částech mění z klasického survival módu do zředěného RPG. Nevýhodou tohoto příběhového módu je však to, že ho vývojáři stále nedokázali dokončit. O hru se v průběhu několika let od vydání sice vydatně starají, ze slíbených pěti příběhových epizod jsou však venku stále jen čtyři. Pokud ovšem mermomocí nechcete prožít příběh o hledání své kolegyně, The Long Dark vás i tak dokáže zabavit na desítky hodin ve svých survivalových režimech.

  • Vývojář: Hinterland Studio Inc.
  • Čeština: Ne
  • Cena: 8,24 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.9.3 nebo novější, procesor Core i5 na minimální frekvenci 2,2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 5000 nebo lepší, 7 GB volného místa

 Hru Long Dark můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více