Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času přineseme stručný portrét některé z významných osobností ze společnosti Apple. Pro dnešní den padla volba na Eddyho Cua – basketballového nadšence a jednoho z otců App Storu.

Eddy Cue se narodil 23. října roku 1964. Jeho celé jméno zní Eduardo H. Cue, jeho matka byla Kubánka, otec Španěl. Eddy Cue absoloval Dukeovu univerzitu s bakalářským diplomem z oboru výpočetní techniky a ekonomiky a dodnes podporuje univerzitní basketballový tým. Svým nadšením pro basketball se Eddy Cue nikdy netajil, a s tímto sportem také souvisí snad jediná “aféra”, spojená s Cuem. Rozhořela se – jak jinak – na sociálních sítích, kterými se v roce 2017 začalo šířit video z finále NBA, na kterém se Cue snaží výraznými gesty za křikem zkrotit zpěvačku Rihannu, která emotivně vystoupila proti jednomu z hráčů Warriors. Cue na svém Twitteru nicméně celou věc popřel s tím, že v době incidentu seděl daleko.

Kolegové vnímají Eddyho Cua jako svéráznou osobnost, která ovšem nepostrádá talent, dovednosti a odhodlaní. V Applu začal Eddy Cue pracovat v roce 1989, kdy nastoupil na pozici manažera pro softwarové inženýrství. Když o několik let později začal vznikat online obchod Applu, byl Eddy Cue pověřen spoluúčastí na jeho vytvoření. Díky této zkušenosti se posléze mohl podílet také na vybudování iTunes Storu a App Storu. Podepsal se také pod vývojem platformy iBooks, reklamní služby iAd nebo na vývoji hlasové asistentky Siri, než jí začal velet Craig Federighi. Společnost Apple může také Eddymu Cueovi vděčit za další úspěchy – i za včasné odvrácení jednoho velkého neúspěchu. Někteří z vás si možná vzpomenou na platformu MobileMe, která měla majitelům iPhonů a iPodů poskytnout přístup ke cloudovým službám. Fungování služby se ale postupem času ukázalo jak problematické, a byl to právě Cue, který stál u zrodu její postupné přeměny v iCloud. V současné chvíli působí Eddy Cue v Applu jako senior viceprezident pro internetový software a služby.

.