Zavřít reklamu

Apple iPad Pro s M1 čipem získal ultraširokoúhlou kameru s centrováním záběru. Platí to pro oba modely, tedy ten 11″, tak i 12,9“. Obě verze jsou vybaveny novou ultraširokoúhlou kamerou s 12 MPx snímačem a 122° zorným úhlem. Dle Applu je naprosto ideální na FaceTime hovory nebo nově i na reprezentativní portrétní selfíčka. Ve spolupráci s TrueDepth kamerou samozřejmě pořád bezpečně odemyká zařízení i za pomocí Face ID.

Předchozí generace iPadu Pro byla osazena pouze 7MPx širokoúhlou kamerou, která sice Face ID uměla, portréty ale už ne. Novinka tak přejímá veškeré specifika kamery iPhonu. To znamená, že fotografuje s rozostřeným pozadím, jehož intenzitu si můžete určit už před pořízením záznamu (stejně tak po něm). Nechybí ani studiová nasvícení se všemi svými dostupnými variantami.

Oproti iPhonům však dostaly iPady pro s M1 čipem úplně novou funkci centrování záběru. Jejím základem je kombinace nové ultraširokoúhlé kamery a strojového učení. Ta tak zcela proměňuje pohled na videohovory. Když se při hovoru pohybujete, centrování záběru vás automaticky sleduje a udržuje uprostřed obrazu. Pokud se k vám ale přidá někdo další, záběr se jednoduše rozšíří. Jakmile pak další účastník ze záběru zase zmizí, kamera se opět zaměří jenom na vás. Centrování záběru funguje ve FaceTimu i v jiných videokonferenčních aplikacích. A to je to, co právě chcete. Kdyby pak náhodou ne, informace o tom, jestli půjde tato funkce vypnout, zatím nejsou dostupné.

Samozřejmě je to reakce Applu na aktuální celosvětovou situaci a nárůst v počtu uskutečněných videohovorů. Společnost zde nicméně počítá spíše s využitím v korporátní sféře, protože přece jen je model Pro určen spíše pro práci než domácnost. I tak toho ale využijete i při hovorech s rodinou a zejména za přítomnosti dětí, které chvilku neposedí. Škoda, že podobně Apple nesmýšlel i u klasického 10,2“ iPadu. Jeho FaceTime kamera totiž nabízí zcela nedostačující rozlišení 1,2 MPx. Za to vylepšit mu výkon a přidat alespoň 7MPx kameru, kterou má například iPad mini, by mu určitě mnozí budoucí kupci poděkovali. Tak třeba za rok.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více