Zavřít reklamu

Během včerejší Apple Keynote jsme se dočkali představení mnoha nových produktů. Některé z nich byly očekávané, jiné zase nikoliv. Mezi největší překvapení patří bezesporu nové iMacy, nad jejichž představením opravdu dlouhou dobu visely otazníky. Obrovský pokrok však přišel také v případě nové generace iPadu Pro, jenž je k dispozici ve dvou variantách – 11″ a 12.9″, kdy ta druhá zmíněná disponuje kompletně přepracovaným mini-LED displejem, jenž Apple nazývá Liquid Retina XDR.

Kromě toho se v útrobách nové generace iPadu Pro nachází čip M1, který najdete i v nových iMacích a MacBoocích. Apple se tedy rozhodl u iPadu Pro vzdát čipu A-series, což je rozhodně zajímavý krok kupředu. Čip M1 u nového iPadu Pro nabízí 8 jader CPU a 8 jader GPU, nechybí ani podpora Thunderboltu, jenž se nachází pořád na stejném místě jako USB-C u starší generace. Při konfigurování si můžete nově vybrat novou velikost úložiště, a to 2 TB. Výběr vnitřního úložiště je nyní u iPadů Pro velmi důležitý, jelikož podle velikosti úložiště dostanete menší či větší operační paměť. Parametry jsou následující:

  • 128 GB varianta nabízí 8 GB operační paměti;
  • 256 GB varianta nabízí 8 GB operační paměti;
  • 512 GB varianta nabízí 8 GB operační paměti;
  • 1 TB varianta nabízí 16 GB operační paměti;
  • 2 TB varianta nabízí 16 GB operační paměti.

Apple tento krok udělal už i u loňského modelu s úložištěm o velikosti 1 TB, každopádně o tom uživatelům nedal žádným způsobem vědět. Nyní si velikost operační paměti můžete prohlédnout přímo v technických specifikacích, tudíž překvapení rozhodně nezůstanete. Předobjednávky nového iPadu Pro startují 30. dubna a prvních kusů se šťastlivci dočkají v polovině května.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více