Zavřít reklamu

Při příležitosti letošní první keynote Apple většinu jablíčkářů překvapil zbrusu novým zařízením s názvem Mac Studio. Jedná se o profesionální desktopový počítač, který designově vychází z Macu mini, avšak po stránce výkonu překonává i vrcholný Mac Pro (2019). Vzhledem k jeho schopnostem je tedy více než jasné, že zařízení nebude zrovna dvakrát nejlevnější. V praxi totiž cílí na profesionály, kteří potřebují to nejlepší z nejlepších. Pro běžné uživatele tento Mac určitě není. Na kolik tedy tento kousek vyjde?

mpv-shot0340

Cena Mac Studio v Česku

Mac Studio je k dostání ve dvou konfiguracích, které si samozřejmě můžete ještě upravovat. Základní model s čipem M1 Max s 10jádrovým CPU, 24jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Enginem, 32 GB jednotné paměti a 512GB SSD úložištěm vás vyjde na 56 990 Kč. K dispozici je ale i verze s revolučním čipem M1 Ultra, která nabízí 20jádrový CPU, 48jádrový GPU a 32jádrový Neural Engine, což jde ruku v ruce s 64 GB jednotné paměti a 1TB SSD úložištěm. Za tento model si pak Apple účtuje 116 990 Kč.

Jak už bylo zmíněno výše, samozřejmě si ještě můžete připlatit za lepší konfiguraci. Konkrétně se nabízí ještě výkonnější čip, až 128GB jednotné paměti a až 8TB úložiště. Nejlepší možný Mac Studio tedy vyjde na 236 990 Kč. Počítač je k dispozici v rámci předobjednávek již nyní, přičemž jeho prodej odstartuje příští pátek 18. března.

.