Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple sdílel video ze zákulisí série „Shot on iPhone“

V posledních letech se většina výrobců spoléhá na kvalitní fotoaparát. Potřeby uživatelů jdou neustále kupředu, a proto se rok co rok můžeme těšit z podstatně kvalitnějších snímků, o které se dnes dokáží postarat „obyčejné“ telefony. Apple si je důležitosti tohoto segmentu plně vědom a snaží se na něm neustále pracovat. Schopnosti svých jablečných telefonů proto prezentuje v ikonické sérii s názvem „Shot on iPhone,“ kde se pro focení či natáčení používá pouze zmiňovaný iPhone.

Nyní jsme navíc získali další možnost nahlédnout takzvaně do zákulisí. Cupertinská společnost na svém YouTube kanále vydala nové behind the scenes video, ve kterém čtyři studenti kinematografie ke své práci používají nejnovější iPhone 12 a hovoří o všech benefitech. Video má téměř čtyři minuty a prohlédnout si jej můžete výše.

MacBook Pro se pravděpodobně dočká velkých změn

Počítače a telefony se svým způsobem neustále vyvíjí a do jisté míry přizpůsobují potřebám samotných uživatelů. Jablečné produkty poté samozřejmě nejsou žádnou výjimkou. Když se podíváme například na MacBook Pro za posledních 10 let, uvidíme obrovské změny, kdy si na první pohled můžeme všimnout ubývajících konektorů a znatelného ztenčování. Mezi poslední změny se řadí příchod Touch Baru, přechod na USB-C porty a odstranění MagSafe. A přesně tyto položky údajně čeká změna.

MagSafe MacBook 2
Zdroj: iMore

S nejnovějšími informacemi přišel nejvěrohodnější analytik Ming-Chi Kuo, jehož zpráva šokovala řadu jablíčkářů po celém světě. Již delší dobu se hovoří o tom, jaké by mohly být letošní modely MacBooku Pro. Doposud jsme se shodli pouze na tom, že menší „Pročko“ po vzoru 16″ varianty zúží rámečky a nabídne tak ve stejném tělo 14″ displej, přičemž zároveň se dá taktéž očekávat adaptace lepšího systému chlazení. Obě verze by pak měly být osazeny čipy z rodiny Apple Silicon. Tyto kroky se však dají obecně vytušit.

Podstatně zajímavější poté je, že by se Apple měl vrátit k legendárnímu způsobu nabíjení MagSafe, kdy se konektor magneticky přichytil a uživatel se tak nikdy nemusel obtěžovat s jeho zapojením. Když pak například někdo o kabel zakopl, napájecí kabel se jen vycvakl a teoreticky se tak zařízení nemohlo nic stát. Další změnou by mělo být odstranění zmiňovaného Touch Baru, který je již od svého uvedení vcelku kontroverzní. Řada dlouholetých jablíčkářů jej přehlíží, zatímco nováčci v něm vcelku rychle našli zalíbení.

Evoluce portů a „nový“ Touch Bar:

Poslední zmíněné změny jsou aktuálně poměrně šokující. Podívejme se ale nejprve trošku do historie, konkrétně do roku 2016, kdy Apple představil ostře kritizovaný MacBook Pro (poprvé s Touch Barem), který se zbavil kompletně všech portů a nahradil je dvěma až čtyřmi USB-C/Thunderbolt 3 porty, přičemž zachován byl pouze 3,5mm audio jack. Díky tomu se cupertinské společnosti podařilo vytvořit nejtenčí model Pro, ale na druhou stranu jablíčkáři se posléze prakticky neobešli bez různých docků a redukcí. Očividně nás ale čeká změna. Letošní modely by podle zprávy analytika měly přinést podstatně více konektorů, což zároveň souvisí se změnou jejich designu. Apple by měl sjednotit všechny své produkty i po stránce vzhledu. To znamená, že MacBooky Pro by po vzoru iPhonů měly přijít s ostrými hranami.

.