Zavřít reklamu

Jak jistě většina z vás ví, tak jsme se již před několika měsíci dočkali představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně jablečná společnost představila iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou i nadále k dispozici v rámci beta verzí, což znamená, že si je mohou vyzkoušet všichni testeři a vývojáři. Již zanedlouho však Apple oznámí datum oficiálního vydání verzí pro širokou veřejnost. Na našem magazínu se zmíněným systémům věnujeme již od vydání prvních beta verzí a přinášíme vám pohled na veškeré novinky a vylepšení. V tomto článku se konkrétně podíváme na další funkci z macOS 12 Monterey.

macOS 12: Jak při volání změnit režim mikrofonu

I když se to na první pohled nemuselo zdát, tak se letos veškeré systémy dočkaly velkých vylepšení. Je pravdou, že úvodní prezentace konference WWDC21, na které Apple představil nové systémy, nebyla z hlediska představení funkcí úplně ideální a vcelku chaotická. Některé funkce jsou dokonce k dispozici napříč systémy, což rozhodně ocení každý. Zmínit můžeme například perfektní režim Soustředění či třeba přepracovanou aplikaci FaceTime. Zde už je nově možné do hovorů přizvat i takové účastníky, které nemáte v kontaktech, a to pomocí odkazu, zároveň se mohou připojit i jedinci, kteří nevlastní Apple zařízení, a to díky webového rozhraní. Při jakémkoliv hovoru si na Macu navíc můžete nastavit režim mikrofonu, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu přešli do nějaké komunikační aplikace.
  • Jakmile se do aplikace přesunete, tak vytvořte a zahajte (video)hovor, tedy aktivujte mikrofon.
  • Následně klepněte v pravém horním rohu na ikonu ovládacího centra.
  • Poté dojde k otevření ovládacího centra, ve kterém nahoře klepněte na prvek Režim mikrofonu.
  • Pak už jen stačí, abyste si v menu vybrali požadovaný režim mikrofonu.

Prostřednictvím výše uvedeného způsobu lze tedy na Macu s nainstalovaným macOS 12 Monterey při volání prostřednictvím jakékoliv komunikační aplikace změnit režim mikrofonu. Vybrat si můžete z celkově třech režimů, a to Standardní, Izolace hlasu a Široké spektrum. Jestliže zvlíte režim Standardní, tak se bude zvuk přenášet klasickým způsobem. Pokud vyberete možnost Izolace hlasu, tak druhá strana uslyší pouze váš hlas, a to i v případě, že se nacházíte v nějakém rušném prostředí, například v kavárně. Třetím dostupným režimem je Široké spektrum, v rámci kterého druhá strana uslyší naprosto vše, co se kolem vás děje. Je ale nutné zmínit, že pro možnost změnu režimu je nutné využít kompatibilní mikrofon, například AirPody.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více