Zavřít reklamu

Apple v rámci nových operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 vylepšil mnoho aplikací a přišel s novými funkcemi. Zmínit můžeme například režimy Soustředění, díky kterým můžete být produktivnějšími, z hlediska přepracovaných aplikací můžeme zmínit třeba Safari nebo FaceTime. Až donedávna si tyto nové funkce mohli v beta verzích vyzkoušet pouze testeři a vývojáři, před několika dny však Apple konečně uvolnil veřejné verze. Na našem magazínu se neustále všem novinkám věnujeme, aby vám nic neuteklo. Pojďme se společně v tomto článku podívat na další možnost z iOS 15.

Jak na iPhone ve FaceTime změnit režim mikrofonu

Při představování iOS 15 věnoval Apple opravdu dlouhou dobu prezentování nových funkcí ve FaceTime. Mezi největší vylepšení patří to, že nově nemusíme mít pro zahájení hovoru konkrétní osobu uloženou v kontaktech. Do hovoru ji totiž můžeme jednoduše přizvat pomocí odkazu. Navíc k tomu dotyčný uživatel ani nemusí mít Apple zařízení, jelikož pokud odkaz otevře například na Windows či Androidu, tak se mu otevře webové rozhraní FaceTime, ke kterému stačí mít aktivní připojení k internetu. Využíváte-li i nadále FaceTime na iPhonu, tak by vás v iOS 15 mohly potěšit nové režimy mikrofonu, díky kterým je možné nastavit, jak vás bude druhá strana slyšet. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 15 přesunuli do aplikace FaceTime.
  • Jakmile tak učiníte, tak zahajte klasickým způsobem hovor.
  • Následně, po zahájení hovoru, otevřete ovládací centrum:
    • iPhone s Touch ID: přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • iPhone s Face ID: přejeďte prstem z pravé horní části displeje směrem dolů.
  • V horní části ovládacího centra pak klepněte na prvek s názvem Režim mikrofonu.
  • Následně už si stačí zvolit, který ze tří dostupných režimů chcete využít.
  • Pro aktivaci režimu stačí, abyste na něj prstem klepnuli.

Prostřednictvím výše uvedeného způsobu lze tedy na iPhonu ve FaceTime hovoru změnit režim mikrofonu. Konkrétně si můžete zvolit jeden ze tří režimů, mezi které patří Standardní, Izolace hlasu a Široké spektrum. Standardní zajistí, že se zvuk bude přenášet klasickým způsobem jako doposud. Pokud aktivujete druhý režim Izolace hlasu, tak druhá strana uslyší primárně váš hlas. Veškeré okolní rušivé zvuky tak budou vyfiltrovány, což se hodí třeba v kavárně, apod. Posledním režimem je ten s názvem Široké spektrum, díky kterému druhá strana uslyší naprosto vše, včetně rušivých okolních zvuků, a dokonce ještě více, než v režimu Standardní. Na konec jen zmíním, že režimy mikrofonu lze využít i v ostatních aplikacích, ve kterých se využívá mikrofon, nikoliv pouze ve FaceTime.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více