Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času představíme aplikaci, která nás z jakéhokoliv důvodu nějakým způsobem zaujala. Pro dnešní den padla volba na aplikaci s názvem GG Radio: SID + Media Player, která se kromě zajímavého retro vzhledu chlubí hrstkou pozoruhodných funkcí, mezi které patří například také možnost přehrávání zvuků z Commodore 64.

Způsobů, jakými můžete na vašem Macu poslouchat různé rozhlasové stanice nebo si jejich prostřednictvím třeba přehrávat hudbu z vašeho Macu, je poměrně dost. Mezi tyto způsoby patří například také používání příslušných aplikací. Jednou z nich je aplikace s názvem GG Radio: SID + Media Player, která potěší zejména milovniky retra. Některé prvky svým vzhledem připomínají starý dobrý Winamp. Co se funkcí týče, nabízí aplikace GG Radio: SID + Media Player možnost přehrání desítek rádiových stanic, stejně jako hudby z pevného disku vašeho Macu nebo z externího úložiště. Sympatickou a zajímavou třešničkou na dortu je možnost přehrávání jednotlivých zvuků z Commodore 64.

V aplikaci můžete samozřejmě měnit hlasitost a rychlost přehrávání, vzhled některých prvků, vytvářet seznamy skladeb a vyhledávat jednotlivé rozhlasové stanice. Součástí aplikace je také komunitní stránka, kde můžete pod hlavní části přehrávače chatovat s jednotlivými uživateli – tuto možnost můžete v aplikaci také zcela deaktivovat. V aplikaci GG Radio: SID + Media Player si můžete také nastavit jednoduchý budík. Aplikaci jsme pro účely článku vyzkoušeli a musíme konstatovat, že to, co slibuje, plní velice dobře. Vše funguje tak, jak má, aplikace nepadá a přehrávání funguje bez problémů. Její cena činí pouhých devět korun, přesto jsme ale nenalezli žádnou dechberoucí funkci, která by z této aplikace udělala nepostradatelnou součást vybavení vašeho Macu.

Aplikaci GG Radio: SID + Media Player stáhnete za 9 korun zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více