Zavřít reklamu

Zatímco na počítačích s Windows to už uživatelé nějakou dobu mají přímo v systému, v OS X se snadná správa oken, konkrétně jejich velikost a rozložení na obrazovce, musela vždy řešit přes aplikace třetích stran. Těch postupem času vzniklo mnoho, přičemž jedna z nich je i česká aplikace Magnet.

Apple sice v chystaném OS X El Capitan, který vyjde na podzim, konečně nabídne obdobu oblíbené funkce, ale jeho správa oken bude pro mnoho uživatelů jistě omezující. V El Capitanu totiž bude možné snadno „rozpůlit“ obrazovku a mít tak vedle sebe zobrazené dvě aplikace pro pohodlnější práci, jenže tyto aplikace budou muset běžet v režimu na celou obrazovku.

Kdo již nyní v Yosemite full-screen režim u aplikací využívá, jistě bude rád i za novou správu oken v El Capitanovi, jenže pro mnoho dalších uživatelů bude nadále nepostradatelná aplikace třetí strany typu Magnet.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Magnet je šikovná utilita, jež se usadí v horním řádku nabídek a umožní s oknem aplikace dělat následující: maximalizovat ho, vrátit do původní velikosti, zarovnat na levou/pravou/dorní/holní polovinu displeje nebo do jednoho ze čtyř rohů, když obrazovku rozčtvrtíte.

Všechny tyto úkony lze provést hned třemi způsoby: nejméně asi budete využívat ikonu v horní liště, protože rychlejší je to přes klávesovou zkratku, nebo najetím do vybrané části obrazovky podle toho, jak potřebujete okno umístit a zmenšit/zvětšit. Klávesové zkratky si navíc můžete navolit zcela podle svých potřeb.

Vhod přijde Magnet i v případě, že používáte externí monitory. Aplikace jich podporuje až šest a není problém si přes Magnet mezi monitory jednotlivá okna posílat.

Magnet rozhodně není jedinou aplikací pro správu oken, kterou pro Mac najdete. Pokud ale ještě svou oblíbenou aplikaci tohoto typu nemáte, Magnet nabízí maximální jednoduchost spojenou s maximální efektivitou, která přijde při správě oken víc než vhod. Za 5 eur se může Magnet okamžitě stát vaším denodenním pomocníkem.

[appbox appstore 441258766]

Diskuze k článku

  Je to v necem lepsi nez Moom? http://manytricks.com/moom/ To mi prislo zatim nejlepsi.

  Díky za tip.
  Stáhl jsem zkušební verzi a koupil. Moom je fakt bomba.
  Nejen že lze přesouvat okna tažením za lištu a přichytávat ke stranám, ale taky najetím na zelený caplík volit umístění. Fakt super.
  Navíc lze krásně nastavit a funguje i komplet skrytá.
  V Mac app store je za 9,99€, ze stránek výrobce za 10$.

  jestli něco na win nesnáším, tak když přetahuju okna a náhodou se dotkne horní části obrazovky tak se okamžitě maximalizuje .. doufám, že tohle tu nezavedou .. nebo to půjde jednoduše vypnout :)

  Nastavit by to jít mohlo. Na druhou stranu, mít na takovouhle základní věc aplikaci 3. stran…. Tohle je opravdu jediná funkce, která mi z win chybí každý den.

  Mě taky. Řešení v El Capitanovi mi nepřijde zrovna nejlepší. Jako první pokus ano, ale čekal bych to zároveň při uvedení full-screen modu. Ne po tolika letech.

celý text

Čtěte více