Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes vám představíme aplikaci Skitch pro pořizování a úpravu screenshotů.

[appbox appstore id425955336]

Kladete si otázku, proč byste si měli na Mac stahovat speciální aplikaci na pořizování a úpravu screenshotů, když stejnou práci odvedou klávesové zkratky a nativní aplikace Náhled? Skitch je aplikace z dílny tvůrců populární platformy Evernote. Samozřejmostí je tedy plná intergrace s touto aplikací. Skitch dále umožňuje základní úpravy, jako je třeba ořez, a anotace, jako je přidání šipek, tvarů, textu či razítek, a to bez nutnosti nejprve pořídit samotný screenshot a ten poté otevírat v příslušné aplikaci. Podporuje formáty PNG, JPEG, TIFF, GIF, BMP i PDF.

Osobně Skitch používám k občasným úpravám jednotlivých screenshotů, oceňuji na ní především rychlost a celkem bohaté možnosti. Pokud máte ve zvyku upravovat více snímků obrazovky najednou, Skitch vás zklame, protože umožňuje práci pouze na jednom screenshotu. Pokud potřebuji upravit velikost více screenshotů například do galerie článků, využívám hromadné úpravy v nativním Náhledu. Naopak mezi výhody Skitche patří jeho bezplatnost a již zmíněná integrace s Evernote. Na rozdíl od Náhledu umožňuje Skitch i pixelizaci vybrané oblasti. Se Skitch pohodlně a rychle pořídíte screenshot celé obrazovky i specifického výběru, v nabídce je i možnost pořízení časovaného snímku obrazovky.

Závěrem se dá říci, že Skitch je vcelku šikovný nástroj pro pořizování i úpravu screenshotů, zcela evidentně je ale určen především pro základní potřeby spíše těch nenáročných uživatelů. Skitch je k dispozic také  pro iOS zařízení.

.