Zavřít reklamu

Na poslední Keynote si největší mediální pozornost vybudovaly nové iPhony 12, které jako vždy vzbudily obrovskou vlnu diskuzí a názorů od spokojených i nespokojených uživatelů. Po boku těchto smartphonů však byla představena také zbrusu nová magnetická nabíječka MagSafe. Pokud vás o ní zajímají podrobnosti, tak jste na správném místě a můžete pokračovat ve čtení tohoto článku.

Co je to MagSafe?

Jak již bylo zmíněno výše, MagSafe je speciální magnetický napájecí konektor. Pro Apple uživatele se však nejedná o úplnou novinku, jelikož v MacBooku se tento konektor objevoval již od roku 2006. Počítač byl připojen k napájení poměrně silným magnetem, ne však na tolik, aby počítač poškodil. Apple jej později, konkrétně v roce 2016, nahradil moderním konektorem USB-C, který ve svých přenosných počítačích používá dodnes.

MagSafe MacBook 2
Zdroj: 9to5Mac

Rok 2020, aneb velký návrat v jiné podobě

Na letošní říjnové konferenci byl s velkou slávou představen konektor MagSafe pro iPhone, což zajisté nejednoho jablíčkáře potěšilo. V zadní straně jsou implementovány magnety, díky kterým se iPhone na nabíječku usadí správně, ať už jej položíte jakkoliv. Kromě MagSafe kabelů bylo představeno i příslušenství, mezi kterými nechybí magnetické obaly nebo peněženky. Vývoje nabíječek MagSafe pro iPhony se ujala i společnost Belkin.

iPhone 12
MagSafe nabíjení u iPhonu 12; Zdroj: Apple

Kdy budou pouzdra MagSafe dostupná?

Kalifornský gigant uvedl, že na jeho stránkách budete moci zakoupit silikonové, průhledné a kožené obaly a také kožené peněženky. Peněženky jsou od 16. září dostupné, konkrétně za 1790 Kč, obaly pak stojí 1490 Kč, a až na ty kožené je seženete také již nyní.

Kdy budou dostupné MagSafe nabíječky?

V současné době si na oficiálních stránkách Applu můžete zakoupit nabíječku pro jedno zařízení, za kterou si Apple účtuje 1190 Kč. Počítejte však s tím, že v balení dostanete pouze kabel s magnetickou podložkou na jedné straně a s USB-C konektor na straně druhé. Pro co nejrychlejší nabíjení musíte pořídit 20W USB-C adaptér, který na stránkách Applu stojí 590 Kč, na druhou stranu ale berte v potaz, že je konektor MagSafe omezen pouze na 15W nabíjení. Apple také oznámil, že vydá nabíječku MagSafe Duo, ta by měla být schopna nabíjet iPhone i Apple Watch zároveň. Uvidíme, zda-li se dočkáme.

Kompatibilita s ostatními telefony

Jestli se vám kvůli MagSafe úplně nechce přecházet na nový telefon, tak máme dobrou zprávu – tato nabíječka bude kompatibilní i s ostatními modely, které podporují bezdrátové nabíjení. Jedná se tedy o iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone SE (2. generace), iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Pokud máte AirPods s bezdrátovým pouzdrem, nabijete je také, co se pak týče Apple Watch, musíte si počkat, než Apple přijde s produktem MagSafe Duo. Uvědomte si však, že vyjma nově představených iPhonů 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Max se telefony na magnetickou nabíječku nepřichytí, navíc budou podporovat pouze pomalé 7,5W bezdrátové nabíjení bez ohledu na to, jaký adaptér bude použit.

mpv-shot0279
iPhone 12 přichází s MagSafe; Zdroj: Apple

Příslušenství od společnosti Belkin

Jak již bylo ve článku zmíněno, Belkin představil několik nabíječek s podporou MagSafe, konkrétně MagSafe BOOST ↑ CHARGE PRO a MagSafe Car Vent Mount PRO. První zmíněná zvládne napájet až 3 zařízení najednou, kdy najdete dole základnu s podložkou pro AirPods a nad ní další dvě podložky, na které umístíte iPhone a Apple Watch. Co se pak týče MagSafe Car Vent Mount PRO, jedná se o podložku, kterou jednoduše vsunete do otvoru ve vašem autě. MagSafe Car Vent Mount PRO stojí 39 dolarů, což je v přepočtu na české koruny zhruba 900 Kč, dražší nabíječku od Belkinu zakoupíte za 149 dolarů, zhruba 3 450 Kč.

.