Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

iPhone 12 mini nedokáže využít potenciál nabíjení MagSafe

V minulém měsíci se nám kalifornský gigant pochlubil s nejočekávanější novinkou letošního jablečného roku. Samozřejmě je řeč o nových telefonech iPhone 12, které nabízí parádní hranatý design, extrémně výkonný čip Apple A14 Bionic, podporu 5G sítí, odolné sklo Ceramic Shield, vylepšený noční režim u všech fotoaparátů a technologii MagSafe pro magnetické připojení příslušenství či nabíjení. Apple navíc u nabíjení skrze MagSafe slibuje podstatně vyšší rychlost ve srovnání s klasickými bezdrátovými nabíječkami, které využívají standard Qi. Zatímco Qi nabídne 7,5 W, MagSafe si dokáže poradit až s 15 W.

V nově vydaném dokumentu nám však Apple sdělil, že nejmenší iPhone 12 mini nebude moci využít maximální potenciál samotné novinky. V případě „tohoto“ drobečka bude výkon omezen na 12 W. S tím by si měl 12 mini poradit za použití USB-C kabelu. Součástí dokumentu je navíc velice zajímavá informace o omezení výkonu za jistých okolností. Pokud totiž k jablečnému telefonu připojíte příslušenství skrze Lightning (například EarPods), výkon se kvůli plnění regulačních norem omezí na pouhých 7,5 W.

Apple v závěru ještě zdůrazňuje, že bychom neměli nejprve připojovat MagSafe nabíječku k iPhonu a až poté do elektrické sítě. Vždy by mělo nejprve proběhnout zapojení nabíječky do sítě a až poté její připojení k telefonu. Díky tomu dokáže nabíječka zkontrolovat, zdali je v dané situaci bezpečné napájet zařízení maximálním výkonem.

Apple Watch si již brzy poradí se Spotify i bez iPhonu

Drtivá většina posluchačů hudby pro poslech využívá švédskou streamingovou platformu Spotify. Ta je naštěstí dostupná i na jablečných hodinkách, avšak nemůžete ji použít bez přítomnosti iPhonu. To by se podle všeho mělo již brzy změnit, protože společnost Spotify ve vlnách vydává novou aktualizaci, která vám umožní hudbu přehrávat a streamovat do Bluetooth zařízení i bez telefonu. Ideální využití této novinky je tedy například při cvičení a podobně.

Spotify Apple Watch
Zdroj: MacRumors

V současné situaci je novinka stále dostupná pouze skrze beta testování. Společnost Spotify však potvrdila, že počínaje dneškem začne novinku v určitých vlnách uvolňovat mezi veřejnost. V minulosti jsme pro použití této streamovací platformy museli mít po ruce jablečný telefon, bez kterého jsme se zkrátka neobešli. Funkce bude nově vyžadovat pouze připojení k internetu, a to buďto skrze WiFi či celulární síť v kombinaci s eSIM (což bohužel v Česku není dostupné).

iPad Pro s Mini-LED displejem přijde začátkem příštího roku

Dnešní souhrn si opět završíme novou spekulací, která tentokrát pramení z korejské zprávy ETNews. Podle ní se totiž společnost LG připravuje zásobovat Apple revolučními Mini-LED displeje, jež se jako první objeví již v prvním kvartále příštího roku u iPadu Pro. Jihokorejský gigant LG by se sériovou výrobou těchto kousků měl začít již koncem roku. A proč se vlastně chystá kalifornský gigant ustoupit od OLED panelů a přejít na Mini-LED?

Mini-LED se pyšní stejnými přednostmi jako OLED. Nabízí tedy vyšší jas, podstatně lepší kontrastní poměr a lepší energetickou náročnost. Výhodou však je, že řeší problém s vypalováním pixelů. V posledních měsících o nástupu této technologie můžeme slyšet stále častěji. V červnu dokonce uznávaný leaker známý jako L0vetodream řekl, že Apple plánuje na trh uvést iPad Pro s čipem A14X, podporou 5G a právě zmiňovaným Mini-LED displejem, a to již v první polovině příštího roku. Podle několika různých zdrojů půjde o 12,9″ jablečný tablet, což potvrdil i pravděpodobně nejznámější analytik Ming-Chi Kuo.

iPad Pro Mini LED
Zdroj: MacRumors

Poslední iPad Pro nám jablečná společnost představila letos v březnu. Pokud si na představení ještě pamatujete, tak jistě víte, že se žádná revoluce nekonala. Oproti svému předchůdci nabídl pouze čip A12Z, u kterého se navíc ukázalo, že se jedná o A12X s jedním odemčeným grafickým jádrem navíc, ultraširokoúhlý objektiv pro 0,5x oddálený zoom, LiDAR senzor pro lepší rozšířenou realitu a obecně zlepšené mikrofony. Podle zmiňované zprávy kalifornský gigant taktéž chystá nasadit Mini-LED i do budoucích MacBooků a iMaců.

.