Zavřít reklamu

Nativní aplikace pro přijímání a odesílání doručené pošty je mnohými uživateli kritizována, jelikož pro pokročilejší účely zkrátka a dobře uživatelům nedostačuje . Nalejme si čistého vína, ne všechny vestavěné aplikace jsou funkčně povedené, a přestože Mail pracuje spolehlivě, mnoho naprosto klíčových úkonů v něm neučiníte. Naštěstí si ale můžeme nainstalovat několik kvalitně zpracovaných alternativ nativního Mailu. Pokud tedy nějakou z nich hledáte, pokračujte ve čtení článku.

Gmail

Jestliže je váš mailový poskytovatel Google, pak pro vás bude Gmail pravděpodobně tím nejschůdnějším řešením. Aplikace vás na příchozí e-maily informuje pomocí notifikací, pokud naopak Mail odesíláte, před samotným zasláním máte několik vteřin na zrušení. Odesílání zpráv si můžete naplánovat, nastavovat automatické odpovědi a mnoho dalšího. Mailový klient od Googlu si poradí dokonce i s účty od jiných poskytovatelů, byť některé specifické funkce využijete pouze tehdy, pokud máte Google účet.

Aplikaci Gmail stáhnete zde

Microsoft Outlook

Není divu, že Outlook pro iOS z dílny redmontské společnosti patří mezi nejstahovanější aplikace podobného druhu v App Storu. Nejenže si skvěle rozumí s iPadem, Macem nebo Apple Watch, do aplikace si ale můžete přidat i kalendáře nebo cloudová úložiště. Zprávy jsou přehledně rozřazeny, kdy máte na očích pouze ty nejdůležitější, stejně jako Gmail vás i Outlook udržuje v obraze notifikacemi. Pokud často pracujete s dokumenty ve formátu Microsoft Office, vězte, že jednotlivé aplikace z dílny Microsoftu jsou s Outlookem skvěle propojené, například je možné přílohu ve formátu .docx, .xls a .pptx pouze upravit, kdy se po uložení přenese zpět do Outlooku a vy ji můžete odeslat.

Aplikaci Microsoft Outlook nainstalujete zde

Spark

Tento software patří mezi vůbec nejkomplexnější mailové klienty pro iOS, které v App Storu najdete. Tím nechci říci, že by aplikace nebyla intuitivní, ze začátku se v ní ale budete muset zorientovat. Jedním z benefitů je kalendář, který podporuje zadávání událostí v přirozeném jazyce. Spark také můžete propojit s různými cloudovými úložišti, vytvářet odkazy na jednotlivé zprávy, dalším benefitem je možnost naplánovat odesílané zprávy nebo odložit ty příchozí. Samozřejmostí jsou notifikace, které si můžete přizpůsobit podle důležitosti jednotlivých e-mailů. Spark cílí zejména na týmovou spolupráci, kdy se vám po předplacení částky 8 dolarů měsíčně otevírá 10 GB pro každého člena týmu, možnost sdílení konceptů, široké možnosti spolupráce a mnohé další funkce.

Aplikaci Spark nainstalujete zde

Spike

Tento software vám propojí e-mailovou aplikaci, kalendář a chatovací nástroj do jednoho. Kromě klasického vyřizování mailů a vytváření událostí totiž můžete se svými kolegy chatovat, a dokonce pořádat hlasové hovory či videohovory. V prostředí Spike je možné také spolupracovat na dokumentech a poznámkách, vytvářet skupinové konverzace či sdílet soubory. Pokud vám není po chuti pracovat na telefonu, zobrazit si vše můžete buď na iPadu, Macu nebo v prostředí webového prohlížeče. Pro osobní využití je Spike naprosto zdarma, firemní zákazníci pak zaplatí necelých 6 dolarů měsíčně. Jak pro osobní, tak i pro firemní uživatele je však aplikace dostupná bez reklam, vývojář navíc údaje nesdílí s žádnou třetí stranou.

Aplikaci Spike nainstalujete zde

Edison Mail

Aplikace Edison Mail je rychlá, přehledná, a snadno se ovládá. Nabízí funkci chytrého asistenta, podporu tmavého režimu, možnost automatického blokování potvrzení o přečtení, odhlášení mailingu jediným klepnutím nebo hromadné mazání a úpravy. V aplikaci Edison Mail můžete také snadno blokovat vybrané uživatele, zrušit odeslání zprávy, spravovat své kontakty nebo využívat šablony. Edison Mail nabízí podporu chytrých odpovědí a chytrých notifikací, odložení přečtení, možnosti úprav zobrazení vláken se zprávami nebo možnost tvorby skupin kontaktů.

Aplikaci Edison Mail stáhnete bezplatně zde.

.