Zavřít reklamu

Zdá se, že ani nový operační systém macOS 10.15 Catalina není zcela bez porodních bolestí. Byla objevena chyba v aplikaci Mail, kvůli které můžete částečně přijít o vaši poštu.

Na chybu přišel Michael Tsai. Ten vyvíjí doplněk EagleFiler a SpamSieve pro systémového poštovního klienta Mail. Při práci s novým operačním systémem macOS 10.15 Catalina (sestavení A19A583) přitom narazil na velmi nepříjemnou situaci.

Uživatelé, kteří upgradovali přímo z předchozí verze macOS 10.14 Mojave, mohou při bližším prozkoumání své pošty narazit na nesrovnalosti. Některé zprávy budou obsahovat pouze záhlaví, jiné budou smazány, případně úplně zmizí.

Velmi často se navíc stává, že zprávy se přesunou do špatné schránky:

Přesun zpráv mezi schránkami, například pomocí táhni a pusť (drag & drop) anebo Apple Scriptu, často vyústí ve zcela prázdnou zprávu, které zbyla pouze hlavička. Tato zpráva zůstává na Macu. Pakliže je přesunuta na server, ostatní zařízení ji uvidí jako smazanou. Jakmile dojde k synchronizaci zpátky na Mac, zpráva zcela zmizí.

Tsai všechny uživatele varuje, aby byli opatrní, neboť na první pohled si této chyby v Mailu vůbec nemusíte všimnout. Jenže jakmile se spustí synchronizace, chyby se promítnou a uloží na server a následně do všech synchronizovaných zařízení.

mail catalina
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Záloha Time Machine z Mojave nepomůže

Problematická je také obnova ze zálohy, neboť Catalina neumí obnovit poštu ze zálohy vytvořené v předchozí verzi systému Mojave.

Tsai doporučuje ruční obnovení pomocí integrované funkce v Apple Mailu. V menubaru vyberte Soubor -> Importovat schránky a následně poštu ručně obnovit jako novou schránku v Macu.

Michael si není jistý, zda jde o chybu ve spojitosti přímo s aplikací Mail anebo jde o potíže při komunikaci s poštovním serverem. Tak jako tak aktuální betaverze macOS 10.15.1 patrně tuto chybu neřeší.

Tsai radí, aby uživatelé kteří nepotřebují, na aktualizaci macOS 10.15 Catalina nespěchali.

V redakci se nám tato chyba vyskytla při aktualizaci systému na redakčním MacBooku Pro, který původně běžel na macOS 10.14.6 Mojave, kde postrádáme část pošty. Naopak 12“ MacBook s čistou instalací macOS Catalina tyto problémy nemá.

Pokud Vás problém také trápí, dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

    Mám stejný problém ale v iPad OS. Ztrácí se mi maily, nebo když tam ten email přijde- otevřu ho a najednou zmizí jako kdyby tam nikdy nebyl. Apple si s tím neví rady, už mám chuť si vytvořit nové Apple ID…

    Jak obnovit emaily v aplikaci Mail na MacOS Catalina ze zálohy Timachine systému MacOS High Sierra? Kde jsou uloženy složky s emaily? Díky za radu.

celý text

Čtěte více