Zavřít reklamu

V posledních týdnech se na webu objevuje čím dál více stížností na to, že bezdrátová sluchátka AirPods Pro přišla o značnou část svých schopností filtroval okolní hluk. Někteří uživatelé si na něco podobného stěžovali už na podzim, další velká várka stížností se však objevuje nyní a vypadá to, že za to může aktualizace firmwaru.

Už na podzim, krátce po zahájení prodejů, si někteří uživatelé stěžovali na to, že jim po aktualizaci firmwaru nefunguje na jejich AirPods pro funkce ANC tak, jak fungovala předtím. Redaktoři serveru RTings, které AirPods Pro velice důkladně otestovali po vydání, vše přeměřili a nepřišli na nic neobvyklého. Když se však podobná situace objevila před pár týdny znovu, další opakovaný test už potvrdil, že Apple skutečně na nastavení ANC sáhl.

Při opakovaném testování se přišlo na to, že po aktualizaci na firmware s označením 2C54 skutečně došlo k citelnému oslabení funkce aktivního potlačení okolního hluku. Měření potvrdily slabší úroveň rušení především v nižším frekvenčním spektru. Dle subjektivního hodnocení uživatelů to prý zní tak, jak kdyby se funkce ANC snížila z pomyslné hodnoty 10 na hodnotu 7.

airpods pro

Problém je to především proto, že aktualizace firmwaru i bezdrátových sluchátek AirPods je zcela mimo režii uživatele. Ten je jen informován o tom, že je nová aktualizace k dispozici a následně, že je nainstalovaná. Vše probíhá automaticky, bez možnosti jakéhokoliv zásahu. Pokud vám tedy v posledních týdnech přišlo, že AirPods Pro nedokáži odfiltrovat okolní hluk tak dobře, jako před několika měsíci, skutečně na tom něco je.

Velice zajímavé je také to, že se s podobným problémem potýkali další velcí hráči na poli ANC sluchátek a to jak Bosse, se svým modelem QuietComfort 35, tak Sony. V obou případech si uživatelé stěžovali na to, že se „výkon“ ANC časem snížil oproti úrovni při nákupu sluchátek.

Apple se k celé situaci zatím nevyjádřil. Z měření serveru RTings je však patrné, že k nějaké změně skutečně došlo. Z jakého důvodu to Apple udělal není známo, spekuluje se však o příliš agresivním prvotním nastavení ANC, které mohlo být pro některé uživatele potenciálně nepříjemné.

Zdroj: The Verge, RTings

.