Zavřít reklamu

Když Apple vydal první verzi svých AirPodů, mnohé z nás by ani nenapadlo, že by se mohlo jednat o tak významný a úspěšný produkt. Minulý rok jsme se dočkali vydání druhé generace klasických AirPodů a nedaleko po nich také AirPods Pro, které se liší například jinou stavbou, nabízí aktivní odstraňování hluku a ovládáte je stisknutím, nikoliv poklepáním. Všechny nové funkce AirPodů Pro je samozřejmě třeba přenést také do systému, aby si je mohli uživatelé přizpůsobovat. Ne vždy se ale všechny možnosti projeví přímo v nastavení produktu, ale jsou zasazeny do jiné části nastavení.

A přesně takto to platí i v případě délky podržení stonků AirPodů Pro, díky kterým je můžete ovládat. Některým uživatelům nemusí vyhovovat rychlost podržení stonků pro spuštění či pozastavení přehrávání, pro přeskočení skladby, anebo pro vyvolání Siri. Bohužel, v nastavení AirPodů Pro byste přizpůsobení tohoto aspektu hledali jen velmi těžce. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakým způsobem můžete u AirPodů Pro změnit nutnou rychlost pro opakované stisknutí stonku sluchátek, a také jak změnit dobu mezi stisknutím a podržením.

Jak změnit dobu pro opakované stisknutí stonků a dobu mezi stisknutím a podržením AirPods Pro

Na vašem iPhonu či iPadu, se kterým máte spárovaná sluchátka AirPods Pro, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Někteří z vás by možná mohli čekat, že se přesuneme do sekce Bluetooth a zde otevřeme nastavení AirPodů, avšak to v tomto případě neplatí. V nastavení proto sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na možnost Zpřístupnění, kterou otevřete. Tady už stačí, abyste našli a otevřeli možnost AirPody. Zobrazí se vám dvě sekce, rychlost stisknutí a délka stisknutí a podržení, kde si můžete rychlost těchto aspektů upravit, a to hned ze tří možností – Výchozí, Dlouhá, Nejdelší, respektive Výchozí, Krátká a Kratší.

Kromě toho je ještě pod těmito možnostmi k dispozici možnost pro zapnutí odstraňování šumu jen pro jedno sluchátko. AirPody lze totiž používat i tehdy, kdy máte v uchu pouze jeden. Ve výchozím nastavení AirPods Pro je nastaveno, že se při použití jediného AirPodu neaktivuje odstraňování šumu. Pokud však aktivujete funkci Odstraňování šumu s jedním AirPodem, tak se tato funkce aktivuje i v tomto případě.

.