Zavřít reklamu

Apple vypustil nové verze firmwaru pro AirPods 2. generace a nové AirPods Pro. Aktualizace pravděpodobně nepřináší žádné nové funkce a řeší pouze drobné chyby, které se majitelům sluchátek mohly sporadicky vyskytnout.

AirPods Pro už měsíc používají verzi firmwaru s označením 2B588, zatímco klasické AirPods 2 doposud běžely na firmwaru 2A364. S příchodem aktualizace podporují obě verze sluchátek shodný firmware nesoucí označení 2C54.

Update se do sluchátek stáhne automaticky po jejich připojení k iPhonu, iPodu nebo iPadu. Pro zahájení instalace se nicméně doporučuje otevřít krabičku s vloženými AirPods v blízkosti iPhonu, připojit ji na nabíječku a nějakou dobu vyčkat. Apple novou verzi uvolňuje postupně, je proto možné, že některým uživatelům se sluchátka aktualizují až v následujících dnech.

Chcetete-li si ověřit, že již máte novou verzi firmwaru nainstalovanou, pak stačí sluchátka spárovat, vložit do uší a na iOS zařízení přejít do Nastavení –> Obecné –> Informace –> AirPods Pro (lépe vás navede galerie přiložená pod odstavcem). Zde zkontrolujte položku Verze firmwaru, u které by nově mělo být 2C54. Pokud máte stále původní verzi (2B588 či 2A364), můžete sluchátka běžně používat – aktualizace se automaticky stáhne někdy v budoucnu.

Jaké konkrétní změny nový firmware přináší, Apple nikde neuvádí. Pravděpodobně půjde o vylepšení procesoru párování, případně o opravy některých chyb. V minulosti nové verze firmwaru pro AirPods zdokonalovaly některé funkce nebo dokonce vylepšily zvukovou reprodukci sluchátek.

airpods pro
.