Zavřít reklamu

Budoucí olympijští vítězové si dost možná budou nasazovat na krk medaile vyrobené ze starších iPhonů. Alespoň to tvrdí tokijský organizační výbor, který bude příští rok pořádat nadcházející letní olympiádu. Kromě iPhonů budou zlaté, stříbrné i bronzové medaile vyrobeny také z dalších smartphonů a ostatní spotřební elektroniky.

Operátor NTT Docomo má po celém Japonsku několik sběrných stanic umístěných v obchodních domech, veřejných budovách, nebo na poštách a dodnes se mu podařilo nashromáždit více než 47 000 tun elektroniky. Konkrétně se získal 33 kilogramů zlata, tři tuny bronzu a přes čtyři tuny stříbra. Program na sběr vzácného odpadu končí 31. března, přičemž výroba medailí by měla začít v létě letošního roku.

S myšlenkou. vyrobit olympijské medaile z recyklovaných materiálů si dlouho pohrávala jedna z nevládních organizací, pro kterou bylo prioritou zřídit organizovaný sběr pro elektronický odpad po celém Japonsku. Zároveň si však uvědomovala, jaké množství nerostných surovin se ve starých zařízeních nachází, díky čemuž dostal nápad zelenou. Myšlenku podporuje také samotný Apple, který v posledních letech na recyklaci klade velký důraz.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: 9to5mac

Témata: , , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více